ggg ggg ggg

W piątkowy wieczór w Centrum Dialogu Kultur odbył się Wernisaż Wystawy ,,PRACE KONSERWATORSKIE W WĘGROWSKIM KLASZTORZE”

Każde dzieło wymaga podsumowania. W węgrowskim zespole klasztornym była to wystawa podsumowująca wieloletnie prace rewitalizacyjne zabytkowego klasztoru. Wernisaż odbył się 16 września 2022 r.

Goście, którzy przybyli mogli podziwiać zmiany jakie zaszły i ukazują zabytek w jego wyjątkowości. Obecnie jest to odrestaurowany wzorcowo wysokiej klasy zabytek, w którym największą uwagę skupia i zachwyca zwiedzających ,,Wirydarz’’ z oszklonym dachem, niezwykłą akustyką oraz wnętrzem. Warto też wspomnieć o miejscach noclegowych, które powstały na poddaszu klasztornym oraz o ekspozycji muzealnej rozlokowanej w podziemiach klasztoru.
Wystawę można oglądać w Klasztornym Wirydarzu. Podczas wernisażu wystawiono odrestaurowaną 300-letnią szatę pogrzebową fundatora klasztoru Jana Dobrogosta Krasińskiego. Wystawę ubogacił koncert Weroniki Zdzieborskiej, która swym głosem zachwyciła zgromadzoną publiczność, a z każdym kolejnym utworem, dostrzegało się uśmiech, rytmiczne podrygiwanie a nawet śpiew publiczności.
Nie zabrakło zapowiedzi kolejnych wydarzeń w Centrum Dialogu Kultur, jak podkreślił dyrektor dr Marek Sobisz: ,,(…) u nas każdy znajdzie coś dla siebie (…) zaczynając od najmłodszych”. – zaprosił na cykliczne ,,Rodzinne poranki w Klasztorze” i ,,Wieczorki podróżnicze” oraz koncert z cyklu jazz w klasztorze, który odbędzie się
25 września o godz.20. Więcej informacji znajdą państwo na plakatach i na stronie Facebook Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Partnerem wydarzenia był Totalizator Sportowy.

/Info Centrum Dialogu Kultur
w Węgrowie/

252 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe ulice dla Ostrowi Mazowieckiej

15 września 2022 r. w Starej Elektrowni burmistrz Jerzy Bauer podpisał umowy z wykonawcami zadania „Budowa dróg na terenie Miasta...

Zamknij