ggg ggg

Kadetka I LO PUL w Wołominie zdobywczynią Pucharu Polski Karate Kyokushin!

Z radością przychodzi nam poinformować, że Anna Stankiewicz – uczennica klasy maturalnej w I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, wywalczyła I miejsce podczas XXXVII Pucharu Polski Karate Kyokushin PZK, odbywającego się w Bydgoszczy!

37. Puchar Polski Karate Kyokushin Polskiego Związku Karate zorganizowany został 18 grudnia 2021 r. w Bydgoszczy. Wzięło w nim udział 405 zawodników z 86 klubów, wśród których znalazła się Anna Stankiewicz – kadetka I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.
Cała społeczność wołomińskiej „mundurówki” z ogromną satysfakcją i dumą przyjęła wiadomość, że uczennica klasy III f zdobyła w Bydgoszczy pierwsze miejsce i okazały puchar w konkurencji kumite w kat. juniorek.
Radość była tym większa, że zwycięstwo w Pucharze Polski to nie jedyny sukces naszej mistrzyni w ostatnim czasie. W listopadowych Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin w Radzyminie, Ania Stankiewicz zdobyła drugie miejsce, a podczas grudniowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w Józefowie uplasowała się na trzecim miejscu!
Wybitne osiągnięcia sportowe Ani Stankiewicz to efekt ciężkiej pracy i wieloletnich treningów. Nasza mistrzyni, która mieszka w Nowych Lipinach (gm. Wołomin), trenuje Karate Kyokushin od 7. roku życia. Na co dzień jest zawodniczką Klubu Sportów Walki Kyokushin w Zielonce.
Jak sama przyznaje, w przyszłości chciałaby nadal rozwijać swoje sportowe pasje. Marzy, aby zostać trenerem karate. Po maturze, która czeka ją w tym roku planuje studia na kierunku fizjoterapia w urazach sportowych.
Aniu, trzymamy kciuki za te plany, gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy Ci kolejnych, wspaniałych sukcesów!
/J. Góral – I LO PUL Wołomin/

310 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zemsta polityczna radnych PSL i nowej koalicji w powiecie wyszkowskim?

Słuchając na przełomie roku 2021/2022 sesji Rady Powiatu Wyszkowskiego można odnieść wrażenie, że przedstawicieli nowej koalicji, która zawiązała się w...

Zamknij