ggg ggg ggg

Już po raz szósty na deskach Wołomińskiego Festiwalu Teatralnego!

28 października 2023 r. był wyjątkowym dniem dla miłośników teatru. Zespół Teatralny „Zygzak” oraz Stowarzyszenie Kastor zaprosili mieszkańców na kolejną edycję Wołomińskiego Festiwalu Teatralnego im. Józefa Orwida. To niezwykłe wydarzenie odbyło się w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka.

Od wielu lat na festiwalu spotykają się amatorskie teatry z powiatu wołomińskiego oraz pobliskich mazowieckich miejscowości, by rywalizować o miejsce na podium. To także okazja do poznania innych pasjonatów sztuki i miłego spędzenia czasu robiąc to, co kochają. W tegorocznej edycji wzięły udział teatry z Wołomina, Wyszkowa, Kobyłki, Piaseczna oraz Radomia.
W rolę konferansjerki wcieliła się Aleksandra Staros, która z pasją przeprowadziła widzów przez całe wydarzenie. W skład profesjonalnego jury, które wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji, weszli: prof. Stanisław Górka, Aurelia Sobczak, Mateusz Stefankowski i Jacek Stachowicz.
Teatr Paszcza z Kobyłki został doceniony i uhonorowany przez jury specjalnym wyróżnieniem za oprawę artystyczną i kostiumy, natomiast największą przychylność publiczności zyskał Młodzieżowy Teatr Profilaktyczny Farsa z Wyszkowa.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:
III miejsce: Teatr Splot z Piaseczna – ,,WYkluczMY”;
II miejsce: Teatr Tym RAZEM z Wołomina – ,,Sprawa Pani D.”;
I miejsce: Teatr ŁUPS! z Piaseczna – ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów”.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, tegoroczny festiwal miał charakter hybrydowy. Widzowie mogli uczestniczyć
w nim zarówno na widowni Powiatowego Centrum
Kultury, jak i oglądając transmisję online na Facebooku. Nagrania z wydarzenia są nadal dostępne na facebook.com/teatrzygzak
Projekt był dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz ze środków Powiatu Wołomińskiego. Patronat nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Zielonka, Burmistrz Wołomina, Burmistrz Tłuszcza i Burmistrz Miasta Marki oraz media: Kurier W, Wieści podwarszawskie, Moja gazeta regionalna, Życie Powiatu na Mazowszu i Radio FaMa Wołomin.
Więcej informacji i zdjęć z Festiwalu na portalu Facebook: facebook.com/teatrzygzak.

/Tekst: Aleksandra Kozłowska
Zdjęcia: Karolina Borona/

391 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Starosta powołał nową Panią Pełnomocnik

Wraz z końcem października, Starosta Adam Lubiak powołał Panią Monikę Janczarę na stanowisko Pełnomocnika Starosty Wołomińskiego ds. Polityki Senioralnej oraz...

Zamknij