ggg ggg ggg

Jubileusze godne świętowania (02.10.2012)

Niedziela 30 września zaskoczyła ciepłą i słoneczną pogodą. Była również dniem wyjątkowym dla 9 par małżeńskich obchodzących Diamentowe Gody oraz 41 par małżeńskich -jubilatów Złotych Godów.

Uroczystość rozpoczęto Mszą świętą odprawioną w kościele Św. Idziego wraz z odnowieniem ślubów małżeńskich. Następnie w restauracji „Baśniowa” zostały wręczone jubilatom medale nadane przez Prezydenta RP z okazji 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego. Zebranych powitała Alicja Chełmicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wyszkowie. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, ks. dziekan Waldemar Krzywiński, proboszcz parafii św. Wojciecha w Wyszkowie Roman Karaś i proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym Piotr Ejsmont oraz rodziny jubilatów.
„Miło jest uczestniczyć w tak podniosłej uroczystości. Wyrażam szacunek i podziw dla wytrwałości i niezłomności wszystkich par małżeńskich, które pomimo wielu przeciwności losu – dotykających każdego człowieka – doczekały tak wielkiego jubileuszu. Spotykamy się tu, aby pochylić się nad ludzkim życiem, realizowanym w konkretnym małżeństwie i rodzinie, a także w lokalnej społeczności. Jesteśmy tu, by uzmysłowić sobie, że: życie jest szansą, którą warto wykorzystać, obowiązkiem, który warto wypełnić, wysiłkiem, który warto podjąć i bogactwem, którym można się dzielić z innymi”. – zwracała się Alicja Chełmicka do zebranych.
Składając gratulację z przeżyciem 50 i 60 lat w związku małżeńskim mówiła: „Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki.

 

Zgromadził prawdziwy skarbiec czynów wielkich i małych i uformował swoje człowieczeństwo tak, że może mierzyć się z różnymi przeciwnościami losu. Codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o sprawiedliwość i uczciwość w życiu publicznym – oddaliście Państwo swoje najlepsze lata.”
Zainicjowała krótkie podziękowania, które wygłosili na głos najpierw mężowie – jubilaci, a następnie żony – jubilatki kierując je do swoich małżonków. Tą część uroczystości zakończył odegrany Marsz Weselny. Kolejna część podkreślała wyjątkowość tego jubileuszu w wymiarze ogólnym – sprawy wagi państwowej. Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat, nagradzane są w Polsce na mocy ustawy z dnia 16.10.1992 r. specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Medal w kształcie sześcioramiennej gwiazdy, z jednej strony z napisem „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE”, a z drugiej dwie srebrzyste róże, został wręczony każdej parze przez burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. W tym miłym momencie towarzyszyli burmistrzowi, kierownik USC Alicja Chełmicka oraz ks. dziekan Waldemar Krzywiński. Małżonkowie otrzymali dyplom okolicznościowy, medale, kwiaty i upominek od ks. dziekana. Następnie wszystkich zaproszono do pamiątkowego zdjęcia.


Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski złożył serdeczne gratulacje jubilatom. Podkreślał wielkość tak przeżytego wspólnie życia, wspaniała harmonię, którą mogli tworzyć przez całe swoje życie, które przecież niesie nie tylko same przyjemności. Życzył, aby dalsze lata płynęły im w zdrowiu, radości i aby mogli cieszyć się zdobyczami swojego życia. Na filmową relację z przemówienia oraz uroczystości zapraszamy naszych czytelników na stronę internetową gazety: www.kurier-w.pl
  W imieniu nagrodzonych podziękował za życzenia i wiele dobrych słów Pan Marian Jakubczak. Po wręczeniu medali zaproszono wszystkich na symboliczną lampkę szampana oraz  na uroczysty obiad, podczas którego przygrywał zespół muzyczny GRAND. Szanowni jubilaci zgodnie z tradycją weselną po wzniesieniu toastu i pokrzepieni smacznym jedzeniem ruszyli do tańca. W miłej atmosferze i przyjacielskich rozmowach ze znajomymi czas szybko i przyjemnie płynął. Widać było, że niektórym jubilatom żal było opuszczać gościnne progi „Baśniowej”, więc życzymy im kolejnych rocznic: 65, 70, 75…
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

2 209 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczystość śpiewająca i z przytupem (02.10.2012)

28 września piękna, nowa sala widowiskowo - sportowa CKU/ZS Nr 3 w Wyszkowie rozbrzmiewała śpiewem i muzyką. Szkoły gościły uczestników...

Zamknij