ggg
ggg ggg

II tura w pięciu gminach

Wybory samorządowe, które odbyły się w niedzielę, 21 października nie wyłoniły wójtów i burmistrzów w pięciu z dwunastu gmin powiatu wołomińskiego. W najbliższą niedzielę, 4 listopada II tura wyborów odbędzie się w: Ząbkach, Kobyłce, Zielonce, Dąbrówce i Poświętnem.

W wyborach przeprowadzonych 21 października w Ząbkach, żaden z 3 kandydatów nie został wybrany na Burmistrza, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.
Tym samym, 4 listopada w drugiej turze zmierzą się: Małgorzata Renata Zyśk (KW Prawo i Sprawiedliwość), która w pierwszej turze wyborów otrzymała 6162 głosów (46,10%), oraz Edyta Teresa Kalata (KW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska), która w I turze otrzymała 3614 głosów (27,04%).
Podobna sytuacja jest w Kobyłce, gdzie w II turze zmierzą się: Edyta Zbieć (KWW Edyty Zbieć), która w pierwszej turze uzyskała poparcie 28.60% (2980 głosów) oraz Konrad Marcin Kostrzewa (KWW Konrada Kostrzewy), który uzyskał wynik 26.76% (2788 głosów).
Z kolei, w Zielonce ubiegający się o reelekcję burmistrz Grzegorz Dudzik (KWW Grzegorza Dudzika), zmierzy się z 30-letnim Kamilem Iwandowskim (KWW Mieszkańcy). W pierwszej turze liderem został Kamil Iwandowski, który uzyskał 46.61% poparcia (3996 głosów), podczas gdy na Grzegorza Dudzika zagłosowało 2829 mieszkańców (33% poparcia).
W najbliższą niedzielę druga tura wyborów odbędzie się także w dwóch gminach wiejskich powiatu wołomińskiego. W Dąbrówce, zmierzą się aktualny wójt Radosław Korzeniewski (37.68% poparcia w I turze) oraz jego zastępca Zenon Zadróżny (40.79% poparcia w I turze). Z kolei, w Poświętnem o fotel wójta gminy powalczą: Sylwester Niźnik (37.56% poparcia) i Sławomir Rosłon (19.48% poparcia).
W pozostałych gminach powiatu wołomińskiego, zwycięstwo w pierwszej turze odnieśli dotychczasowi włodarze.

/opr. R.L./

1 243 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konwencja wyborcza Michała Kisiela

26 października 2018 r. w połowie II tury wyborów na burmistrza Pułtuska, odbyła się konwencja wyborcza kandydata Prawa i Sprawiedliwości...

Zamknij