ggg
ggg ggg

Konwencja wyborcza Michała Kisiela

26 października 2018 r. w połowie II tury wyborów na burmistrza Pułtuska, odbyła się konwencja wyborcza kandydata Prawa i Sprawiedliwości Michała Kisiela.

W ubiegły piątek Sala Maneż w Hotelu Zamku Pułtusk zapełniła się mieszkańcami miasta, przyjaciółmi i sympatykami kandydującego na burmistrza Michała Kisiela. Zebrani obejrzeli spot wyborczy, w którym przedstawiono podstawowe zamierzenia i propozycje przyszłego burmistrza Pułtuska. Trzeba podkreślić, że prezentacja multimedialna była ciekawie przygotowana i odebrano ją bardzo pozytywnie.
„Mam konkretny pomysł na Pułtusk i będę go konsekwentnie realizował” – zapewniał Michał Kisiel zwracając się do zebranych i prosząc o głos w nadchodzącej II rundzie wyborów. Jak podkreślał wszystkie propozycje są potrzebne i realne do wprowadzenia. Kilka zdań poświęcił „kłamstwom i pomówieniom” rozpowszechnianym przez konkurentów i podziękował mieszkańcom, że w to wszystko nie uwierzyli i byli z nim w I turze wyborów oraz wsparli jego kandydaturę.
Podczas spotkania Michał Kisiel przedstawił najważniejsze założenia programowe kampanii wyborczej oraz zapewnił o ich realizacji po wygranych wyborach. Prezentacja programowa była bardzo dobrze merytorycznie przygotowana i zawierała szczegółowe zadania, a kandydat jeszcze w trakcie omawiał, poszerzał wiele z pokazywanych propozycji. Ciekawie brzmiały kreślone przez kandydata na burmistrza plany budowy bazy sportowej przy SP 4, organizacji lodowiska, zamierzeń dotyczących zwiększenia ilości mieszkań komunalnych, socjalnych i wielu remontów, wprowadzenia karty seniora, wsparcia dla Ochotniczej Straży Pożarnej czy oddania głosu młodzieży i pochylenie się nad ich potrzebami. Jak słusznie zauważał Michał Kisiel brak dla młodzieży miejsca dedykowanego właśnie im – teraz spotykają się na rynku. Brak dyskoteki z prawdziwego zdarzenia lub miejsca do zabawy, dlatego też proponuje zorganizowanie kina letniego, czy kina samochodowego na rynku, zorganizowanie lodowiska, cyklicznych imprez. Te propozycje są kierowane nie tylko dla młodzieży – zaznaczył. Kolejne to np. zniżki do kina dla seniorów, bezpłatne poranki w kinie dla dzieci, wsparcie działalności grup rekonstrukcyjnych, organizacji społecznych, działań kulturalnych, czy sportowych, pomoc finansowa dla animatorów sportu i kultury. Umożliwienie w ramach budżetu obywatelskiego – zmian przez samych mieszkańców wielu miejsc i dzielnic Pułtuska. Chciałby skierowania także pomocy dla społeczności w całej gminie. Jednym z priorytetów kandydata jest zadbanie o potrzeby rodziny. Zauważa chroniczny brak miejsc w przedszkolach, a nie wszystkich rodziców stać na prywatne. Deklarował budowę nowego przedszkola, stworzenie dodatkowych miejsc w przedszkolach, wprowadzenie bonu żłobkowego dla rodzin, których dzieci oczekują na miejsce w żłobku, dofinansowanie do dodatkowych zajęć dla dzieci, stypendia oraz przywrócenie w szkołach zajęć SKS-u. Propozycji jest wiele i jak kandydat na burmistrza zapewniał można tego dokonać. Jako przykład, że można wiele zrobić podał powstanie oddziału przedszkolnego w szkole na Popławach. Sprawy estetyki, sprzątania i uporządkowania miasta, to kolejne wyzwania nakreślone przez Michała Kisiela w programie.
Część propozycji sprowadzająca się do postawienia na turystykę wydaje się ze wszech miar słuszna. A co zawarto w programie? Między innymi: zadbanie o przywrócenie obecnie zdegradowanych miejsc, wytycznie szlaków rowerowych, pieszych i wodnych, budowa miejsc kempingowych, zorganizowanie pola namiotowego. „Nie ma takiego miasta, które ma taką wyspę na śródlądziu. Miasto na wyspie sprawia ogromne wrażenie” – mówił Michał Kisiel podkreślając, że trzeba zadbać o kanały i możliwość przepływania kanałami lub rzeką, tym samym czyniąc z Pułtuska drugą Wenecję. Zaadaptowanie piwnic pod ratuszem na cele użytkowe i kulturalne sprawi, że miejsce to będzie tętniło życiem i przyciągało. „Należy zacząć prace na rzecz przyszłości miasta, a przyszłość jest w turystyce!” – apelował Michał Kisiel. „Narew – ogromne dobro naturalne Pułtuska” – kontynuował wyliczając potrzeby: modernizację kanałów, zagospodarowanie przystani miejskiej, rozbudowę portu wodnego, pogłębianie rzeki czy zagospodarowanie plaży miejskiej.
Wspomniał o spotkaniu z przedstawicielami „Wód Polskich” w sprawie remontu śluz, bo jak się okazuje wcześniejsze działania dają wspaniały efekt – polski rząd chce dofinansować taką zadłużoną gminę, jak Pułtusk i pomoc w modernizacji.
Widać było, że właśnie ten kandydat na burmistrza Pułtuska niezwykle mocno jest związany z miastem i niezwykle zależy mu na jego rozwoju.
„Jestem od trzech kadencji radnym, rzetelnie pracowałem” – słowa kandydata potwierdza zaangażowanie w rozwój osiedla na Popławach: 70 mln wydatkowane na szkoły, hale, ulice, 30 mln na kanalizację…”. To jest ciągle za mało, ale wydatki trzeba równoważyć, zachować proporcje” – tłumaczył.
Odniósł się również do obecnych wyborów podkreślając, że nie zejdzie z drogi pozytywnej kampanii i chociaż uzyskał o 1000 głosów więcej od innych kandydatów nie może zaprzestać zabiegania o poparcie mieszkańców. Przeciwko jego kandydaturze dogadują się inni kandydaci i kilka nawet głosów może zaważyć na wyniku wyborów II tury.
Patrząc przez pryzmat przedstawionego programu i osoby Michała Kisiela, niezwykle pozytywnego człowieka, samorządowca i energicznego dyrektora, rzeczywiście jego kandydatura jest szansą dla Pułtuska na dobrego oraz oddanego burmistrza.
Współgra z powyższym zdaniem na temat kandydata Michała Kisiela hasło, które padło w kolejnym spocie przedstawiającym działania o charakterze historycznym i kulturalnym oraz wyjątkowych imprezach zorganizowanych w Pułtusku: „Wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej”.
Głos zabrali także radni miejscy, popierający kandydaturę Michała Kisiela – Mariusz Osica oraz Sławomir Krysiak. Padło dużo dobrych i ciepłych słów pod adresem Michała Kisiela. W tej części zostały poruszone obiegowe lub powielane stwierdzenia na temat wybranych radnych, czy opinii na temat Prawa i Sprawiedliwości. Panowie ripostowali niektóre wypowiedzi kontrkandydatów, czy osób reprezentujących dotychczasowy układ władzy. „My gwarantujemy, że takich afer nie będzie. Będziemy pracować dla miasta i będziemy słuchać ludzi” – zapewniali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.
O poparcie dla kandydata PiS zwrócił się także do wyborców obecny na spotkaniu Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. Podsumował również dotychczasowe działania, trudną sytuację Pułtuska oraz bieżącą walkę o przyszłość Pułtuska. Zapraszamy na stronę internetową gazety: kurier-w.pl, facebook: Kurier W lub YouTube: kurierWtygodnik, gdzie zamieściliśmy wypowiedź ministra Henryka Kowalczyka oraz fragmenty prezentacji Michała Kisiela.
Po zakończeniu konwencji zebranych zaproszono na spektakl Krakowskiego Teatru Komedia pt. „Viagra i chryzantemy”.
/Janina Czerwińska/

 

1 770 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Propozycja współpracy ponad podziałami

Organizatorzy konferencji, liderzy zawiązanej koalicji w powiecie wołomińskim: Robert Perkowski i Robert Roguski wraz z posłem na Sejm RP Piotrem...

Zamknij