ggg
ggg

II Edycja Festiwalu Spotkań Teatrów Amatorskich „STARadzymin 2015”

W czwartkowy wieczór 25 czerwca odbyła się uroczysta Gala Rozdania Nagród – Statuetek II Edycji Festiwalu Spotkań Teatrów Amatorskich „STARadzymin 2015”. Nagrody w kilku kategoriach wiekowych otrzymali młodzi adepci sztuki aktorskiej w wieku od lat pięciu do osiemnastu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Galę rozdania statuetek festiwalu „STARadzymin 2015”, odbywającego się w drugiej połowie czerwca pod patronatem starosty wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego, zaszczycili swoją obecnością zacni goście reprezentujący zarówno władze powiatowe jak i gminne.
Wśród nich znaleźli się: wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wołomińskiego Halina Bonecka, członek Zarządu Powiatu Marta Rajchert, burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Dobrzyński, jak też obecna myślami patronka honorowa i artystyczna Festiwalu, znana poetka i pisarka dla dzieci Wanda Chotomska, w imieniu której przyjechała córka – Ewa Chotomska. (Relację z wydarzenia filmowała ekipa TVP Warszawa dla „Kuriera Warszawskiego”).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
O tym, któremu z młodych aktorów przypadnie nagroda główna, a kto otrzyma motywujące do dalszej pracy wyróżnienie decydowało szacowne jury pod przewodnictwem popularnej aktorki teatralnej i telewizyjnej pani Małgorzaty Puzio w składzie: mgr Gabriela Oleksy- polonista w Zespole Szkół nr.2 im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie, mgr Ewa Całka- aktor -amator, pedagog LO im. C. K. Norwida w Radzyminie, mgr Marek Stachewicz – muzyk, pedagog nauki gry na instrumentach klawiszowych; mgr Cezary Wnuk – aktor-amator, pedagog Gimnazjum nr 1 im. mjr S. Waltera w Radzyminie oraz mgr Leszek Kupiec- muzyk, pedagog nauki gry na instrumentach klawiszowych i gitarze. Zadecydowano o następującym rozstrzygnięciu:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
W KATEGORII GIMNAZJUM/LICEUM wyróżnienia otrzymali: Iga Stępniak – za rolę Damy w spektaklu „Przebierańce”; Wiktor Lisawa (rola szkielet w „Przebierańce”); Ola Lewczuk (rola Odaliska w „Przebierańce”); Julia Wilkowska (rola Fraszka w spektaklu „W sieci” za grację postaci). Najlepszym Aktorem wybrany został Marcin Fronczek za rolę Diabeł i Błazen w spektaklu „Przebierańce”. (II Najlepszy Aktor – Igor Gołębiewski- rola charakterystyczna- Hitler w „Przebierańce”. Najlepsza Aktorka – Dagmara Włoczewska – rola Wróżki i Baby – w „Przebierańce”; II Najlepsza Aktorka- Katarzyna Cybulska – rola Królowa w „Przebierańce”;
Wokalno- aktorska- Małgorzata Popławska – rola Diwa Operowa w „Przebierańce”).
W KATEGORII KL. IV-VI wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Jastrzębska –rola Shrek, w „Shrek i przyjaciele”; Ania Roman- rola dama z kapeluszu i królewna w „Na przerwie”; Kamila Kochanowska- za rolę Dobrej Wróżki w „Shrek i przyjaciele”; Czarek Polak za rolę Rzymianina „Na Przerwie”. Wokalno-aktorska –Kuba Czerniec – „Na przerwie” za piosenki „Strasznie lubię tańczyć z deszczem” i „Tralaliński”; Wokalna- aktorska – Ola Świerczewska- „Podróże na piórze” za piosenkę „Prosię”. Najlepszy Aktor- Adrian Boguszewski za rolę osła w „Shrek i przyjaciele”; Najlepsza Aktorka- Paulina Król za rolę super szefowej w „Na przerwie”.
W KATEGORII KL.II-III wyróżnienia: Julia Kopyt- „Kram z literkami”; Lenka Kochanowska „Kram z literkami”; Wokalno- aktorska – Aniela Boho- piosenki z „Kramu z literkami”. Najlepszy Aktor- Maciek Barański- Podróże na piórze”; Najlepsza Aktorka- Edytka Grabowska „Podróże na piórze”.

W KATEGORII 5-7LAT wyróżnienia: Szymon Rucki, Marysia Wąsowicz – „Wakacyjne podróże po Europie”; Natalia Rogulska, Mateusz Izbicki, Gabriela Gwizdalska, Weronika Matuszewska „Grymaśna stokrotka”; Błażej Fituch, Maja Dziekan – „Czerwony Kapturek i zielony las”. Najlepszy Aktor- Piotr Romaszko- „Kram z literkami” .Najlepsza Aktorka- Tosia Raszplewicz „Kram z literkami”. Gratulujemy!
/M.P.; R.L./

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

O festiwalu „STARadzymin 2015” z Małgorzatą Puzio…

Pomysłodawczynią i organizatorem odbywającego się od dwóch lat Festiwalu Spotkań Teatrów Amatorskich w Radzyminie jest Małgorzata Puzio – aktorka prowadząca Teatr Dzieci-Dzieciom i grupę Maskarada, działające przy Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie.

„K.W.”: Pani Małgorzato, jak Pani ocenia tegoroczny Festiwal, bo to już drugi raz?

M. Puzio: Dopiero drugi raz, więc jak na dopiero drugi raz jestem zadowolona z ogromnego zainteresowania dzieci i młodzieży z gminy i powiatu. W tym roku łącznie zgłosiło się blisko 240 uczestników – młodych aktorów w wieku od 5 do18 lat . To trzy razy więcej niż w zeszłym roku, co tylko potwierdza potrzebę organizowania takich Spotkań Teatralnych. Wystąpiły z przedstawieniami dzieci z Marek, Słupna i Radzymina.

A jeżeli chodzi o poziom artystyczny?

Oj, wcale niezły, jak na amatorskie spektakle przygotowywane przez szkoły. Jury obejrzało 18 przedstawień w tym przedstawienia przygotowywane przez Przedszkole nr 2 w Radzyminie, na wysokim poziomie przede wszystkim muzycznym, tu chciałabym wymienić nazwisko Pani Marzanny Getki, która zaprezentowała przedstawienie pt. „Grymaśna Stokrotka” z wykorzystaniem muzyki klasycznej. Ciekawe było też przedstawienie „W sieci” przygotowane przez Panią Ewę Całkę z gimnazjalistami z LO im. Norwida – pokazali rodzaj teatru Tańca i jedna z pięknie tańczących młodziutkich aktorek otrzymała wyróżnienie aktorskie. No i wiele innych…

No właśnie, ale przecież dzieciaki z Pani teatru DZieci-DZieciom oraz Maskarada otrzymały najwięcej nagród, proszę powiedzieć jakie to były przedstawienia?

To fakt, sama przygotowałam 6 przedstawień w różnych grupach wiekowych – ponieważ uczęszcza do mnie ponad 60 osób. Najmłodsi pokazali się w „Kramie z literkami”, (oczywiście Wandy Chotomskiej, patronki honorowej Festiwalu), trochę starsi z klas IV- pokazali „Podróże na piórze” też do tekstu Wandy Chotomskiej, przedstawienie pełne piosenek i humoru- wiem, że bardzo się spodobało komisji, oraz dzieci z Marek – „Shrek i przyjaciele” również rozśpiewane i na wesoło.
Natomiast młodzież zaprezentowała dwa przedstawienia: „Na przerwie” – adaptację bestsellera Małgorzaty Kundej „Sejf z milionem w środku” o marzeniach nastolatków oraz zdecydowanie najlepiej odebrany spektakl dla dorosłych „Przebierańce” do tekstu Małgorzaty Kapicy w mojej adaptacji, będący ponadczasową satyrą polityczną. I właśnie z tego przedstawienia najwięcej osób otrzymało nagrody, zktórych jestem oczywiście bardzo dumna, tym bardziej, że ja zgodnie z zasadami sprawiedliwego oceniania, nie oceniałam swoich aktorów, tak więc po prostu zrobili na jury wrażenie.

Czy można będzie jeszcze te spektakle zobaczyć?

Na pewno wszystkie będzie można zobaczyć na mojej stronie (www.teatr.malgosi-puzio.pl), a „Przebierańce” mamy zamówione już w Markach, niemniej chcielibyśmy choć raz powtórzyć je po wakacjach na naszej, radzymińskiej scenie.

Wiem, że na tegorocznym festiwalu dzieciaki miały sponsorowane nagrody, jak udało się Pani pozyskać sponsorów?

O sponsoring i patronaty starałam się już w zeszłym roku,. Pyszne słodkie nagrody ufundowała nam firma „Tago” oraz wspaniały tort zrobiła „Cukiernia Małgosia”. Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński objął nas patronatem, Starosta Wołomiński zasponsorował nagrody – statuetki oraz udostępnił mikroporty, a znana poetka i pisarka dla dzieci Wanda Chotomska objęła nasz festiwal patronatem artystycznym. Jednak powiem szczerze, że zainteresowanie przerosło otrzymane środki finansowe i w przyszłym roku muszę postarać się o jeszcze większe pieniążki, a więc trudne zadanie przede mną.

Będziemy trzymać kciuki, oby się Pani udało i za rok.

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć… Korzystając z okazji serdecznie zapraszam Państwa do naszego radzymińskiego teatru. W imieniu teatru Dzieci-DZieciom i Maskarady zapraszam już na jesienne spektakle na pewno będziemy grać „Opowieści z Narni” i inne świąteczne produkcje, może uda się ze starszymi przygotować Mrożka? To wielkie wyzwanie dla młodzieży w nadchodzącym sezonie, za które faktycznie warto trzymać kciuki 🙂 .

Dziękujemy za rozmowę.

2 043 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jednomyślne absolutorium – prognostyk dobrej współpracy na nadchodzący rok?

We wtorek 30 czerwca odbyła się dziewiąta sesja Rady Miejskiej w Radzyminie, podczas której radni pozytywnie ocenili wykonanie budżetu za...

Zamknij