ggg ggg ggg

I Młodzieżowe Mistrzostwa Mazowsza w Ochronie Ludności Cywilnej

Końcówka wakacji i wrzesień to dla naszej MDP czas treningów, szkoleń teoretycznych i praktycznych, co zresztą sami przez jakiś czas mogliście tu obserwować. I tak przygotowani, 23 września o 5 rano ruszyliśmy w trasę. Pełni wiary i optymizmu.

Mamy nadzieję, że udało nam się godnie reprezentować Powiat Węgrowski i Gminę Łochów w tej rywalizacji. Rywalizacji, do której łącznie stanęło 37 Drużyn ze wszystkich powiatów województwa mazowieckiego.
To, z czym dziś się spotkali, to ostatnie tygodnie przygotowań i spotkań w Remizie. Remizie, która stała się drugim domem.
Dziś nasza Młodzież zmierzyła się z testem wiedzy teoretycznej i praktyką. Zagadnienia obejmowały tematykę z zakresu pierwszej pomocy, uczestnictwo i symulacje pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym i wypadku masowym, dotyczyły bezpiecznego wydobycia poszkodowanych z zadymionego pomieszczenia. Na stanowisku medycznym w praktyce musieli poradzić sobie również z innymi zagadnieniami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy.
Ciężka praca zaowocowała PODIUM! W tej rywalizacji nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zajęła 2 miejsce Hip, Hip, HURRA! Radości nie ma końca, Szczęście jest ogromne!
Ile wylanego potu, poświęcenia i dyscypliny nas to kosztowało – wiemy wszyscy! Ale jesteśmy z siebie dumni! Dumni, że w tak krótkim czasie, udało nam się aż tyle osiągnąć!
Jesteśmy dumni z naszej Młodzieży! Młodzieży, która stawiała się na każdym spotkaniu, na każdej zbiórce. Należą im się ogromne brawa za determinację, wytrwałość i ducha walki To oni na to dziś zapracowali!
Dziękujemy naszym Trenerom. To Ojcowie naszej MDP. Za ich poświęcenie, czas i przekazaną wiedzę, która dziś zaowocowała tym sukcesem. Za motywowanie, sprowadzanie na ziemię i wytykanie błędów. Za wszystko!
A za chwilę bezpiecznie wracamy do domu. Z pięknym pucharem, medalami, defibrylatorem, fantomem i radiostacją.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i dobre myśli.
OSP Gwizdały

394 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z Posłem Pawłem Kukizem w Węgrowie

Na zaproszenie Senator Marii Koc i z myślą o zaprezentowaniu mieszkańcom Węgrowa, Posła na Sejm Pawła Kukiza odbyło się 19...

Zamknij