ggg ggg ggg ggg

Spotkanie z Posłem Pawłem Kukizem w Węgrowie

Na zaproszenie Senator Marii Koc i z myślą o zaprezentowaniu mieszkańcom Węgrowa, Posła na Sejm Pawła Kukiza odbyło się 19 września 2023 r. spotkanie w Wirydarzu Centrum Dialogu Kultur.

Poseł Paweł Kukiz wraz z Panią Senator wcześniej spotkali się również z mieszkańcami Sokołowa Podlaskiego, a następnego dnia odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Terespolu wyrażając wsparcie dla Żołnierzy Straży Granicznej, którzy od ponad dwóch lat z wielkim wysiłkiem strzegą naszej granicy z Białorusią, skąd prowadzony jest atak hybrydowy mający zdestabilizować sytuację w Polsce.
Podczas spotkania w Węgrowie udział wzięli goście i jednocześnie osoby kandydujące z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Zebranych witali Senator Maria Koc i Poseł Maciej Górski. Kilka słów do zebranych skierowala: Anna Kaszuba i Renata Rębała oraz Jacek Cieślikowski. Ich wypowiedzi przyjęte zostały z sympatią i nagradzane oklaskami. Do Sejmu z naszego okręgu nr 18, a z listy nr 4 (PiS):
z nr 1 kandyduje Maria Koc, Jacek Cieślikowski z nr 4, Anna Kaszuba z nr 12, Renata Rębała z nr 23, a do Senatu z okręgu wyborczego 47 kandyduje na Senatora Maciej Górski.
Jak przedstawiała Senator Maria Koc gościa – Posła Pawła Kukiza: „Przyjechał do nas aż z Opola”, a zaprosiła Pana Posła, aby mieszkańcy naszego regionu posłuchali jak w sposób ciekawy i porywający mówi o zmianach ustroju i ordynacji wyborczej, wypowiada się na temat demokracji bezpośredniej, jednomandatowych okręgach wyborczych, referendach, współpracy z partią Prawo i Sprawiedliwość oraz relacjach z Ukrainą. Charyzmatyczny artysta, wymagający polityk, prawy człowiek i jak mówiła „powiew świeżości” w parlamencie.
Poseł Paweł Kukiz zanim przeszedł do spraw bieżącej polityki, zachwycił się obiektem, w którym mieści się Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie, który określił, jako „Cudo, zazdroszczę takiej inwestycji”. Następnie przeszedł do przedstawiania sytuacji, jaka jego zdaniem istnieje w Polsce. Chociaż nie ukrywał, że widzi wiele patologii, które nie ominęły żadnej z partii, ale też pochwalił Prawo i Sprawiedliwości, że je dostrzega. Jego zdaniem jedną z przewag PiS jest jej szef partii, który zauważa patologie ustrojowe i doskonale zdaje sobie sprawę, że zmiany muszą być wprowadzone, jeśli chcemy mieć silne państwo. W swojej dalszej wypowiedzi omówił nieprawidłowości, które są i odniósł się do kłamstwa, że naród rządzi poprzez swoich przedstawicieli oraz odsłonił mechanizmy powoływania posłów i senatorów – jego zdaniem nieprawidłowe i konieczne do zmiany. Przede wszystkim skupił się na sprawach referendum. W sposób barwny mówił na temat swojej osoby i bycia posłem wraz momentami negatywnymi związanymi z jego związkiem z PSL-em. Wspominał spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim i pozytywny odbiór, z jakim się spotkał. Wyliczył również i opisał postulaty, które jako poseł uważał za ważne i fakt, że te właśnie jego postulaty zostały wpisane do programu PiS. Są to m.in.: obniżenie progu referendalnego, obniżenie ilości posłów, senatorów i wybieranie częściowe przez partię i przez obywateli, zniesienie immunitetów dla posłów, senatorów, sędziów, …itd., sędziowie pokoju wybierani przez obywateli, zmiana wyboru sędziów do KRS, zmiana ordynacji wyborczej na system mieszany i wiele innych. Chwalił zapisy ustawy antykorupcyjnej i ustalenia, że zabrania się burmistrzom, wójtom, posłom zasiadać w spółkach. Chwalił też w dalszej części wypowiedzi pytania dotyczące obecnego referendum i zachęcał do udziału w głosowaniu w zbliżających się wyborach. „Chodzi o to, żeby każda władza wiedziała, że nad nimi jest jakiś bicz i jest to referendum” – podkreślał. W kolejnej części Poseł Paweł Kukiz odpowiadał na pytania z sali np. dotyczących afery z wizami, spraw związanych z Ukrainą, a nawet o muzykę i twórczość. Na zakończenie kwiatami i upominkiem podziękowano posłowi Pawłowi Kukizowi.
Podsumowując było to ciekawe i inspirujące spotkanie, które zapewne wiele rzeczy pozwoliło zrozumieć i docenić.

/Janina Czerwińska/

385 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Prawie 16 mln zł na kolejne inwestycje na terenie powiatu węgrowskiego

Dzisiaj nastąpiło rozstrzygnięcie Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja szósta - PGR. Dzięki wsparciu rządowemu na terenie...

Zamknij