ggg ggg ggg

Gminny Dzień Dziecka
w Pułtusku

2 czerwca 2024 r. na przystani miejskiej odbył się Gminny Dzień Dziecka zorganizowany przez Samorząd Gminy Pułtusk przy współudziale MOSiR, MCKiS, jednostek i instytucji samorządowych.

Mnóstwo atrakcji i ciekawych zabaw czekało na najmłodszych mieszkańców gminy i miasta Pułtusk od godziny 14:00 w minioną niedzielę. Rozpoczęto od prezentacji artystycznych talentów dzieci i młodzieży z Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Dla wszystkich uczestników przygotowano m.in.: warsztaty artystyczne „Koralikowe Prasowanki”, warsztaty literacko – plastyczne, Quiz rodzinny, konkursy wiedzy historycznej, zawody szermiercze, spotkanie z Królem Janem III Sobieskim i Husarią. Można było zagrać w plenerowe szachy, zabawy i gry sportowe, oznakować rower, uczestniczyć w animacjach czy upleść warkoczyki. Na placu z dziećmi bawiły się żywe maskotki. Nie mogło zabraknąć popcornu, waty cukrowej i pieczonego ziemniaka. Były też dumachańce i trampolina, a na nieco zmęczonych czekała strefa relaksu. Jak co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku zapraszał na swoje stoisko, w którym można było wziąć udział w grach i zabawach sportowych razem z przedstawicielami i członkami klubów: UKS Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk, Brix Pułtusk, MLKS Nadnarwianka Pułtusk.
Mimo niepokojących prognoz pogoda była jak na przysłowiowe zamówienie, dzięki czemu dzieci bawiły się świetnie. Pomyślano również w tym dniu o innych propozycjach dla naszych milusińskich, które zorganizowano m.in. na basenie. Na pływalni MOSiR odbyły się tradycyjne zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk.
/KW/

146 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody Dnia Dziecka
w Parku Dębinka

Tegoroczną imprezę dla dzieci MiGOK zorganizował 31 maja 2024 r w Parku Dębinka, gdzie w Amfiteatrze odbyły się występy, a...

Zamknij