ggg
ggg

Gmina Małkinia Górna dołożyła 392 919,00 zł. na realizację ciągu pieszo – rowerowego na odcinku Kańkowo – Zawisty Podleśne – Małkinia Górna

Dzięki dobrej współpracy pomiędzy Gminą Małkinia Górna ze Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, zbudowano wspólnie ciąg pieszo – rowerowy przy drodze powiatowej nr 2653W Kańkowo – Zawisty Podleśne. Odbiór techniczny odbył się 3 grudnia 2020 roku.

Gmina Małkinia Górna finansuje tę inwestycję na poziomie 50% i dołożyła do niej 392 919,00 zł. Ogólny koszt tej inwestycji to 785 838,03 zł. Wykonawcą zadania była firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki z siedzibą w Małkini Górnej. Funkcję Inspektora Nadzoru pełniła firma PROEPSIL z Ostrowi Mazowieckiej.
Dla mieszkańców to ważny, bezpieczny ciąg komunikacyjny, o długości 990,00 mb, który jest wydłużeniem ciągu pieszo – rowerowego od ulicy Nurskiej do Kańkowa.
W perspektywie do 2022 roku powinna być zbudowana ulica Jana III Sobieskiego, zaplanowana również z ciągiem pieszo – rowerowym, dzięki czemu zapewniony będzie bezpieczny dojazd do strefy przemysłowej, a także do otwartej strefy aktywności w Kańkowie.
Wobec coraz większej liczby mieszkańców poruszających się pieszo lub rowerami nie tylko do pracy, ale także rekreacyjnie inwestycja ta wpisuje się w oczekiwania naszych mieszkańców.
/Gmina Małkinia Górna/

517 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe możliwości dla uczniów Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego w Jadowie

We wtorek, 1 grudnia odbyło się uroczyste podpisanie umowy w sprawie przystąpienia Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego w Jadowie do projektu pn. „Zintegrowany...

Zamknij