ggg
ggg

Gmina Dąbrówka nawiązuje partnerskie stosunki z zagranicą…

Już w najbliższy piątek, 26 czerwca wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski spotka się z przedstawicielami jednego z Rejonów Miasta Mińsk, którzy przyjadą do gminy w celu podpisania umowy partnerskiej o współpracy.

Oczekiwana wizyta delegacji samorządowców z Białorusi, będzie kolejnym ważnym krokiem na drodze nawiązania partnerskich stosunków pomiędzy gminą Dąbrówka, a siostrzaną jednostką samorządu terytorialnego, położoną w granicach metropolii mińskiej.
Uchwałę w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy Gminą Dąbrówka a Oktiabrskim Rejonem Miasta Mińsk (Jekaterynburgem), przyjęto podczas ósmej sesji Rady Gminy , która odbyła się w poniedziałek, 8 czerwca.

Coat_of_Arms_of_Yekaterinburg_(Sverdlo vsk_oblast).svg
– Wizyta gości z Białorusi, którzy za kilka dni odwiedzą naszą gminę, ma na celu podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy naszymi regionami. Gościć będziemy siedmioosobową delegację, w skład której wchodzi wiceburmistrz, przedstawiciele sportu i biznesu, oraz izby zdrowia. Gdy już zawrzemy umowę partnerską, będziemy mogli ustalić dokładny termin rewizyty w Mińsku, do której już szykują się samorządowcy z Dąbrówki. Wszyscy mamy nadzieję, że współpraca będzie się układać i liczymy, że przyniesie obustronne korzyści – mówi wójt Radosław Korzeniewski. Gospodarz gminy Dąbrówka wyjawia przy tym, że w planach na przyszłość są już uwzględniane kolejne zagraniczne jednostki samorządowe, z którymi gmina chciałaby nawiązać współpracę.
/R.L./

1 356 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radni jednomyślnie za absolutorium dla burmistrza Pawła Bednarczyka…

We wtorek 16 czerwca odbyła się piąta sesja Rady Miejskiej w Tłuszczu, podczas której czternastu radnych obecnych na sali obrad...

Zamknij