ggg ggg

Gmina Andrzejewo gościła producentów i hodowców (28.08.2012)

19 sierpnia 2012 roku na boisku sportowym w Andrzejewie odbyła się już po raz dwunasty impreza plenerowa pn „Dni Kukurydzy”.

Organizatorem imprezy był Michał Rutkowski wójt Gminy Andrzejewo oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział w Ostrołęce reprezentowany przez mgr inż. Wiesław C. Szczubełka. Ponadto, jak co roku w organizację i przygotowanie tej imprezy włączyło się wiele instytucji i firm z terenu gminy a także powiatu. Celem imprezy była wzajemna integracja mieszkańców gminy Andrzejewo, sąsiednich gmin oraz promocja inicjatyw lokalnych. Program imprezy stanowiły dwa bloki tj. blok merytoryczny z zakresu rolnictwa oraz blok kulturalno-rozrywkowy. Zainteresowani mieli okazję poszerzenia wiedzy z zakresu rolnictwa i zapoznanie się z nowościami w technologii i agrotechnice, do udziału w prezentacjach odmian kukurydzy, demonstracji sprzętu do siewu i zbioru kukurydzy, obejrzenia wystawy maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolnej. Chętni mogli przystąpić do konkurs wiedzy z zakresu rolnictwa lub zasięgnąć informacji na specjalnie przygotowanych stoiskach firm obsługujących rolnictwo. Nowością w tym roku był pokaz profesjonalnego mycia maszyn rolniczych zorganizowany przez firmę MAX ROL Daniel Kociński z Andrzejewa.

Na Święto Kukurydzy zjechały różnorakie firmy oferujące profesjonalny sprzęt, współpracę czy doradztwo. Były to m.in.: Grupa Paszowa AGROHURT z Andrzejewa, SKŁODKOWSKI Sp. J Zaręby Kościelne (Punkt skupu w Andrzejewie), Firma KWS (hodowla roślin, sprzedaż nasion kukurydzy i buraka cukrowego) z Poznania, SAATEN-UNION Polska sp. z o.o. z Wągrowca (oferuje mieszańce kukurydzy i żyta), PRONAR Sp. z o.o. (miejscowość Narew k/Hajnówi) przedstawiający duży wybór ciągników, Hodowla Roślin Smolice sp. z o.o. Grupa IHAR (Kobylin), LG LIMAGRAIN CENTRAL EUROPA Oddział w Poznaniu ( kukurydza, rzepak, zboża), OSEVA Polska sp. z o.o. z Poznania z ofertą nasion, CID LINES Sp. z o.o. z miejscowości Niepruszewo (sprawy związane z higieną w hodowli bydła), MAX Rol (hurtownia z artykułami do produkcji rolnej) w Andrzejewie, Centrala Nasienna ze Środy Śląskiej, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie, Maz. Centrala Howu i rozrodu Zwierząt w Łowiczu, Zakład w Żelkowie, klub Nowoczesnej Gospodarki w Zarębach Warchałach. Swoje usługi oferowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (kredyt na realizację inwestycji w gospodarstwie rolnym), Bank BGŻ Oddział w Ostrowi Maz., SKOK Wołomin Ostrów Maz., Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z Warszawy i jego oddziały. Do wspólnego działania zachęcała Lokalna Grupa Działania „Zielone Sioło” z siedzibą w Ostrowi Maz. oraz hodowla Kóz w Glinie – Gospodarstwo Agroturystyczne.

Pięknymi kwiatami kusiło BLUMEN CENTRUM PĘDZICH z Ostrołęki sprzedając na miejscu kwiaty doniczkowe. Do nowych sposobów zaopatrzenia się w energię elektryczną rozmawiać z mieszkańcami regionu planuje firma POLWIND WIATREL RELON z Warszawy. Wystawy, oferty, pokazy – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Wśród licznie przybyłych gości w tym roku na imprezie gościł marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Obecny też był radny sejmiku Marian Krupiński oraz starosta powiatu ostrowskiego Zbigniew Kamiński. Marszałek Adam Struzik podziękował za pracę i trud rolnika, producenta, dzięki czemu Mazowsze jest leaderem w produkcji rolnej i hodowli. Dni Kukurydzy w Andrzejewie pokazują wszystkim jak bogaty jest nasz teren, bogaty w pola, płody i bogate rolniczo. Gratulował wójtowi i Radzie umiejętności pozyskiwania dla swojego regionu środków unijnych i życzył dalszego rozwoju. Zainteresowanych obejrzeniem wypowiedzi marszałka zapraszamy na stronę internetową gazety: www.kurier-w.pl, gdzie od środy można będzie obejrzeć filmową relację z udziałem Pana Marszałka.


Program na scenie wypełniony został występami młodzieżowych zespołów szkolnych z :  Sz. P Andrzejewo, Sz. P Ołdaki Polonia, Sz. P Stara Ruskołęka, występem zespołu folklorystycznego Kurpiowszczyzna z Myszyńca. Wystąpiły także młode wokalistki pochodzące z Andrzejewa. Po raz drugi na Dniach Kukurydzy wystąpił Klub Seniora z Andrzejewa.  Wójt gminy uhonorował zespół pamiątkową statuetką. Ponadto zgromadzonych gości bawiły zaproszone  zespoły  Demo, Event, Rybcie znad Biebrzy. Publiczność z zainteresowaniem obserwowała pokaz LightShow grupy Saurion. Gwiazdą wieczoru był zespół Modern Talking imitation.  Tradycyjnie wśród pozostałych atrakcji było wesołe miasteczko, liczne stoiska wystawowe, paintball. Jak co roku nie zawiodły Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Andrzejewo. Zaprezentowały się panie z KG Stara Ruskołęka, KG Króle Duże i KG Zaręby Warchoły.
Ponadto Wójt gminy Andrzejewo Michał Rutkowski wręczył wyróżnienia dla 3 inwestorów w dowód uznania i podziękowania za wkład włożony w rozwój gminy Andrzejewo oraz 7 wyróżnień dla hodowców bydła mlecznego z terenu gminy Andrzejewo m. in. w kategorii: uzyskanie wysokiej oceny wartości użytkowej krów mlecznych.


Podsumowując imprezę, należy stwierdzić, że piękna pogoda przyciągnęła mnóstwo gości w tym dniu do Andrzejewa, a liczne atrakcje pozwoliły osiągnąć założone cele jej organizacji. Biesiada była miejscem wzajemnego, bliższego poznania się mieszkańców gminy i gmin sąsiednich, nawiązania współpracy między twórcami i kołami oraz wymiany doświadczeń. Jak się okazało, integracja udała się wspaniale, gdyż zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
/Janina Czerwińska + info Gmina Andrzejewo/

Galeria zdjęć

2 657 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Plonów Powiatu Wyszkowskiego (28.08.2012)

Barcice jedna z wsi gościnnej gminy Somianka w ubiegłą niedzielę 26 sierpnia stała się dożynkową stolicą Powiatu Wyszkowskiego. Tradycyjnie już...

Zamknij