ggg
ggg

Festyn z okazji Jubileuszu 15-lecia Gminnego Centrum Kultury

Przejazd angielskim, piętrowym autobusem, ogromne pluszaki z „Epoki Lodowcowej” częstujące słodyczami czy pokaz ratownictwa z psem grupy strażackiej USAR, która niedawno powróciła z Nepalu, to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie w minioną niedzielę 7 czerwca towarzyszyły festynowi rodzinnemu w Dąbrówce.

Ubiegłoniedzielnej imprezy z okazji Jubileuszu 15-lecia działalności Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce oraz Dnia Dziecka po prostu nie można było przegapić! Tłumnie przybyli goście i mieszkańcy na brak atrakcji z pewnością nie mogli narzekać, bowiem z pełnym przekonaniem można zaryzykować stwierdzenie, że tak hucznego festynu w Dąbrówce po prostu jeszcze nie było!
Zabawa plenerowa rozpoczęła się o godz. 14-ej, na placu przy Urzędzie Gminy. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji takich jak: konkursy i zabawy z Sidem, Mańkiem i Wiewiórem, czyli ulubionymi postaciami najmłodszych z filmu animowanego „Epoka lodowcowa”.
Dodatkowo, z myślą o uczestnikach imprezy przewidziano: mini studio fotograficzne, stanowiska artystyczne i hand made, turniej szachowy oraz namiot bookcrossing. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano także wesołe miasteczko z ogromnymi dmuchańcami, punkt malowania buziek, pokaz sprzętu strażackiego i wiele innych interesujących stoisk.
Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziła obecność ratowników z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej (GPR) Państwowej Straży Pożarnej USAR POLAND (jest to pododdział przewidziany do działań realizowanych poza granicami kraju, w następstwie skutków wywołanych trzęsieniami ziemi lub innymi kataklizmami, powodującymi znaczne zniszczenia w terenach miejskich i zurbanizowanych), którzy zaprezentowali dzieciom techniki poszukiwania ludzi z udziałem specjalnie wyszkolonych psów. Nie mniejszą popularnością cieszył się także londyński piętrobus, na pokładach którego można było zwiedzić Dąbrówkę i okolice.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 
Do wspólnej, rodzinnej zabawy zachęcały również wydarzenia na scenie, na której wystąpiły m.in.: utalentowanie dzieciaki z terenu gminy Dąbrówka – działające w sekcjach GCK; uczniowie ze szkół z terenu gminy oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy. Przed publicznością wystąpił również Zespół ZAHRA (tancerki i instruktorki tańca brzucha), a także znany z telewizyjnych programów rozrywkowych Kabaret „Inaczej”. Rzecz jasna, podczas festynu nie zabrakło także urodzinowego tortu z okazji 15-lecia Gminnego Centrum Kultury!
Słowem, wspaniała impreza dla mieszkańców w każdym wieku, jakiej dawno nie było w okolicy. Ogromne wyrazy uznania dla wójta Radosława Korzeniewskiego i dyrektor GCK Anny Manieckiej za pomysłowość, rozmach i różnorodność. Kto przegapił niech żałuje!
/R.S. Lewandowski
foto: R.L., Jacek Góral/

 

1 680 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rodzinne świętowanie

W ubiegłą, upalną sobotę 6 czerwca, w malowniczej scenerii Pałacu w Chrzęsnem (gm. Tłuszcz), odbył się pełen atrakcji dla całej...

Zamknij