ggg
ggg

Rodzinne świętowanie

W ubiegłą, upalną sobotę 6 czerwca, w malowniczej scenerii Pałacu w Chrzęsnem (gm. Tłuszcz), odbył się pełen atrakcji dla całej rodziny piknik z okazji „Dni Powiatu Wołomińskiego”.

Piknik zorganizowany został w ramach projektu „Powiat Wołomiński – wyprawa z naturą i kulturą”.
Miejsce tegorocznych obchodów Dni Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą wybrano nieprzypadkowo, aby mieszkańcy mogli na własne oczy przekonać się, że jeden z najstarszych zabytków powiatu wołomińskiego nareszcie, po długotrwałej i kosztownej renowacji odzyskał dawny blask i świetność.
Chociaż rozpoczęcie imprezy zaplanowane zostało dopiero na godz. 13-tą, to jednak pierwsi goście zjawili się już o poranku. Byli to oczywiście uczestnicy Rajdu Rowerowego na Orientację, w ramach którego ponad 70 zawodników rywalizowało w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz rodzinnej. Soliści mieli do pokonania ponad 40-kilometrowy dystans, podczas którego musieli rozwiązać jedenaście zagadek. (Trzeba też powiedzieć, że dodatkowe wyzwanie stanowiła upalna pogoda).
Nieco łatwiejsze zadanie miały natomiast startujące w rajdzie rodziny, które musiały dotrzeć „tylko” do sześciu punktów z pytaniami, co oznaczało pokonanie niewiele ponad 20 kilometrów. (Odpowiedzialny za organizację rajdu Wydział Ochrony Środowiska wołomińskiego starostwa zadbał o różnorodność zagadek – dotyczyły one głównie historii oraz przyrody naszego powiatu). Niewątpliwie jednak, w obydwu kategoriach gra warta była świeczki, ponieważ na trzy najlepsze rodziny oraz trzech najlepszych zawodników indywidualnych czekały atrakcyjne nagrody multimedialne, w postaci nowoczesnych tabletów.

dscf2375

Ostatecznie ich zdobywcami zostali:

Wśród uczestników „Trasy Rodzinnej”: I miejsce zdobyła „CAŁA SZMIRA SŁAWOMIRA”; II miejsce – „REMBACZE GAJOWEGO”; III miejsce – „WILGUSIE”.
Wśród uczestników „Trasy Indywidualnej”: I miejsce – Sławomir Kielak; II miejsce – Maria Dziedzic-Jabs; III miejsce – Sławomir Jabs. (Wszystkim laureatom gratulujemy).
Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na artystyczną część pikniku, którą zainaugurowano pokazem tanecznym w wykonaniu artystów z wołomińskiego MDK. Następnie wystąpił Zespół Teatralny ZYGZAK, który odegrał spektakl „Oświadczyny”.
Na scenie zaprezentowali się również młodzi muzycy z działającej przy radzymińskim ROKiS-ie Akadami Pana Włodka, którzy popisali się przed publiką swoimi umiejętnościami w grze na instrumentach klawiszowych i strunowych. Kolejny pokaz gry na „klawiszach” oraz nie mniej widowiskowy pokaz taneczny zademonstrowali również artyści z GOK Klembów. Natomiast na zakończenie imprezy wspaniały koncert muzyki filmowej dała połączona Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza i Kobyłki.
Podczas trwania pikniku wiele c działo się także poza sceną. Najmłodsi chętnie korzystali z licznych atrakcji przewidzianych specjalnie dla nich – animacji, dmuchanego zamku czy eurobungee. Wiele frajdy uczestnikom sprawili policjanci, którzy zaprezentowali nie tylko radiowozy (każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwy stróż prawa w akcji), lecz również przejazd rowerem po specjalnie do tego celu przygotowanym miasteczku drogowym. Dodatkową atrakcję stanowił policyjny pies – maskotka, z którym najmłodsi chętnie robili sobie zdjęcia. Funkcjonariusze znakowali też rowery uczestników pikniku.
Swoje stoiska wystawiły również gminne ośrodki kultury oraz partnerzy imprezy. (Szczególnym zainteresowaniem cieszył się namiot GOK Jadów, gdzie oprócz wystawy obrazów czy warsztatów artystycznych można było wziąć udział w warsztatach lepienia pierogów :).
Niewątpliwie jednak, największą popularnością cieszyła się możliwość zwiedzenia Pałacu z przewodnikiem, który opowiadał nie tylko o historii zabytkowego budynku, ale też o żmudnym procesie jego renowacji. (Dla wielu osób była to pierwsza okazja do obejrzenia jednego z najpiękniejszych zabytków naszego rejonu).
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Pikniku z okazji „Dni Powiatu Wołomińskiego” oraz mieszkańcom z atak liczne przybycie.
/opr. R.L./

Galeria zdjęć

1 859 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
25 lat pułtuskiej samorządności

8 czerwca w auli Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji 25-lecia pułtuskiego samorządu...

Zamknij