ggg
ggg ggg

Festyn Charytatywny

W niedzielę, 13 września 2020 r., na placu przy świetlicy wiejskiej w Pętkowie Wielkim odbył się Festyn Charytatywny dla Michasia Boguckiego, mieszkańca gminy Nur, który walczy z SMA. Festyn, który zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich „Pętkowiacy” we współpracy z Urzędem Gminy Zaręby Kościelne oraz innymi Kołami Gospodyń Wiejskich z Gminy Zaręby Kościelne, rozpoczął się Mszą Świętą, którą w intencji zdrowia dla Michałka odprawił proboszcz parafii Zuzela ks. Jerzy Krysztopa.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz oraz Przewodnicząca KGW „Pętkowiacy” Ewelina Rostkowska.
Pani wójt witając zaproszonych gości podkreśliła zaangażowanie wsi Pętkowo Wielkie w organizację Pikniku oraz jak wiele wysiłku włożyli w remont świetlicy i placu, na którym odbywa się piknik. Podziękowała też wszystkim KGW z terenu gminy, szkole i gminnej bibliotece za gotowość niesienia pomocy i ogrom włożonej pracy. Pani Ewelina wymieniła licznych sponsorów dziękując im za chęć niesienia pomocy. Dzięki wielu osobom o dobrym sercu na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z nadmuchiwanej zjeżdżalni oraz malowania twarzy, wziąć udział w zabawach z animatorami albo loterii fantowej przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zaręby Kościelne. Fani motoryzacji mieli możliwość podziwiania zabytkowych samochodów z Garażu Clarkson, zaś miłośników jednośladów zbliżyła do siebie wystawa motocykli oraz możliwość przejażdżki motocyklem. Alternatywną opcją były też przejażdżki bryczkami. Zapachy z grilla przyciągały i zachęcały do zjedzenia kiełbaski. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich kusiły pysznymi daniami na ciepło i na deser. Dla spragnionych chwili relaksu przygotowano zabiegi kosmetyczne.
Sporo emocji dostarczyły licytacje słodkości, rękodzieł, obrazów, roweru, zabawek, sprzętu i wielu innych rzeczy.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja, strażacy z OSP Zaręby Kościelne Szulborze Wielkie, (bezpłatnie) ochrona Global z Siemiatycz, panowie z Pętkowa Wielkiego oraz uczniowie z klasy mundurowej. Opiekę medyczną zapewniła pani Ewa Marcia.
Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych, Zespoły Zapominajka, Kwiaty Polskie oraz zespół Doris, a także DJ Michał Rawa.
Ogromne tłumy publiczności zgromadził słynny zespół BOYS, który przebył drogę 600 km by wystąpić charytatywnie w Pętkowie dla Michasia.
W celu uzbierania jak największej kwoty na leczenie KGW „Pętkowiacy” wypuściło do nieba balony, do których przyczepione zostały karteczki z informacją o tym, jak można wesprzeć chłopca. Uczniowie z zarębskiej szkoły sprzedawali magnesy, a pan Paweł Pecura i pan Michał Rawa nieodpłatnie wcielili się w rolę prowadzących.
Państwo Boguccy razem z Michasiem przyjechali do Pętkowa, by osobiście podziękować za wsparcie i zorganizowanie festynu. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać kwotę 39 307,94 zł.
Suma, którą rodzice Michasia muszą uzbierać, by mógł przejść specjalną terapię genową w Stanach Zjednoczonych jest ogromna – ponad 9 mln zł!!!
Pomagajmy nadal, angażujmy do pomocy znajomych, sąsiadów, rodzinę w całej Polsce i za granicą, organizujmy akcje i zbiórki.
Wiele możemy zrobić indywidualnie – wystarczy choćby wysłać SMS o treści LEK na nr 72052 (koszt 2,46 zł).
Można też dokonać wpłaty pieniężnej na specjalne konto: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 TYTUŁEM 23038 Michał Bogucki darowizna, ODBIORCA Fundacja Siepomaga.
Zbiórkę można też wspierać biorąc udział w licytacjach prowadzonych w grupie: https://www.facebook.com/groups/926688057674235.
Walkę Michasia można śledzić na stronie: https://www.facebook.com/Michaś-walczy-z-SMA-100823925051968/
Razem możemy więcej. Pomóżmy Michasiowi wygrać walkę z chorobą. Nasze zaangażowanie to też ogromne wsparcie i nadzieja rodziców Michasia Justyny i Grzegorza Boguckich.
Koło Gospodyń Wiejskich ,,Pętkowiacy” oraz Wójt Gminy Zaręby Kościelne składają wielkie podziękowania za pomoc w organizacji Festynu.
/Janina Czerwińska/

384 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Seniorzy z klubów seniora poznają historię swojego regionu

16.09.2020 r. seniorzy z klubów „Senior+” w Małkini Górnej oraz Prostyni postanowili poznać historię swojego regionu, bo pomimo tak bliskiego...

Zamknij