ggg
ggg

Seniorzy z klubów seniora poznają historię swojego regionu

16.09.2020 r. seniorzy z klubów „Senior+” w Małkini Górnej oraz Prostyni postanowili poznać historię swojego regionu, bo pomimo tak bliskiego sąsiedztwa wielu z nich nie miało okazji odwiedzić Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu oraz Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia – w Zuzeli.

W Skansenie Mazowiecko-Podlaskim podziwiali zgromadzone eksponaty związane z rolnictwem oraz pomieszczenia gospodarskie i mieszkalne. Zbiory Muzeum liczą ponad 28 000 eksponatów (w tym ponad 300 maszyn i narzędzi rolniczych) oraz 47 zabytkowych obiektów architektury drewnianej (XVIII – pocz. XX w.). Piękna pogoda w tym dniu sprzyjała spacerom po zespole pałacowo –parkowym z połowy XIX w.
Z Ciechanowca seniorzy udali się do nieopodal położonej Zuzeli, gdzie urodził się kardynał Stefan Wyszyński (3 marca 1901 r.). Muzeum mieści się w zrekonstruowanym drewnianym budynku dawnej szkoły, do której przyszły Prymas uczęszczał w latach 1908-1910.
/Info/

554 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyróżnienie dla TPZT w XIV edycji konkursu „Mazowieckie zdarzenia muzealne Wierzba”

14 września 2020 r. w amfiteatrze Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w XIV edycji...

Zamknij