ggg ggg

Festiwal Disco- Dni Stoczka 2016

Największa impreza plenerowa w gminie, jaką są Dni Stoczka rozpoczęły się w popołudniową sobotę  przy wyjątkowo niekorzystnej aurze. Porywisty wiatr i rzęsisty deszcz nie zapowiadały udanej zabawy, i pomimo nietęgich min organizatorów prowadzący imprezę Dj Tomy od godziny 16 do 17, kiedy to na scenie pojawił się zespół Dance Day wprowadził nielicznie zebranych gości w szampański nastrój, chwilami udawało mu się nawet przepędzić ciężkie chmury. Kiedy po godzinie 19 swój występ zakończył zespół Dance Day plac był pełen ludzi, a na niebie nieśmiało pojawiały się promienie słońca. Był to dobry moment, aby oficjalnie rozpocząć imprezę.

44

 

Witając zebranych wójt gminy przedstawił gości. W wydarzeniu udział wzięli: p. Elżbieta Lanc – członek zarządu Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Fedorczyk- starosta Węgrowski, Dariusz Kokoszka- wójt Gminy Jadów, Andrzej Suchenek – przewodniczący Radny Gminy Łochów i dyrektor Liceum w Łochowie, radni i sołtysi z terenu Gminy Stoczek, dyrektorzy szkół oraz kierownicy urzędu gminy i jednostek organizacyjnych, przedstawiciele mediów. Witając gości wójt szczególnie podkreślił obecność przedsiębiorców, wśród nich znaleźli się między innymi: p. Joseph Dong- prezes firmy Hansei, która od kilku lat współpracuje z władzami gminy między innymi przy pracach związanych z budową światłowodów, p.Ryszard Stembelski- przedstawiciel firmy SuperDrob, która zasponsorowała uczestnikom festynu szaszłyki oraz udka z grilla. Wójt podziękował również pracownikom urzędu oraz panu Wojciechowi Anc, szefowi firmy event-owej A.N.C za zaangażowanie i świetną współpracę podczas przygotowań do festynu. Zarówno wójt, jak i pani wicemarszałek oraz starosta życzyli wszystkim dobrej zabawy!
Zaraz po oficjalnym otwarciu Dni Stoczka wystąpił zespół Diament, który bawił gości przez całą godzinę. O godzinie 21.50 wójt gminy zaprosił wszystkich na pokaz sztucznych ogni, który został przyjęty przez publiczność salwą braw. Wszyscy byli zachwyceni kolorowymi fontannami, które rozświetliły niebo nad Stoczkiem. Kiedy zgasły ostatnie fajerwerki, na scenie pojawił się zespól Rayan, który po udanym występie przekazał prowadzenie Dj. Przy głośniej muzyce i kolorowych światłach goście bawili się do północy, kiedy to Dj oznajmił, że pierwszy dzień imprezy dobiegł końca.


W niedzielę około godziny 14, kiedy to na placu skąpanym słońcem zaczęły pojawiać się pierwsze rodziny z dziećmi Dj Tomy znów stał za konsolą. Najmłodsi uczestnicy szaleli na karuzelach, zjeżdżalniach oraz trampolinach, w tym czasie ich opiekunowie korzystali z bogatej oferty gastronomicznej. O godzinie 14, ku uciesze dzieci ster nad imprezą przejął duet: Didi i Tony, którzy w kolorowych strojach przy radosnych dźwiękach zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Po ponadgodzinnym występie zaprosili najmłodszych na pokaz baniek mydlanych oraz rozmowy z „Papugą pleciugą”. W tym czasie dzieci mogły również skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników Urzędu Gminy, Gminnej Biblioteki oraz GOPS w Stoczku. Były konkursy z nagrodami, stoisko na którym można było samodzielnie przygotować biżuterię oraz kącik wiedzy o ekologii. Wśród nagród znalazły się gadżety ufundowane przez wójta, a także zestawy artykułów szkolnych (odblaskowe plecaki, linijki, itd.) przekazane przez prezesa SuperDrob.


O godzinie 18.00 Magda i Damian Bereda zawładnęli nie tylko sceną, ale również zgromadzoną przed nią młodzieżą dając popisowy koncert. Następnie wystąpiły takie gwiazdy muzyki disco-polo jak: Dejw, Jankes i Loverboy. Publiczność szalała, kiedy wykonawcy rzucali w jej stronę swoje płyty. Dla młodzieży ogromną atrakcją było także zrobienie sobie fotek z wokalistami oraz zdobycie autografów. Impreza trwała do późnego wieczora.


Wójt Gminy Stoczek i szef grupy A.N.C zapowiedzieli, że już mają pomysł na przyszłoroczne obchody Dni Stoczka, podczas których wystąpią czołowe gwiazdy sceny disco-polo.

Galeria Zdjęć

2 295 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 r. rozpoczęła się największa akcja zbrojna Warszawy okupowanej przez Niemców. 1 sierpnia 2016 r. my dziś w...

Zamknij