ggg ggg

Elektryczny autobus dla gminy Sadowne

Gmina Sadowne w ubiegłym tygodniu otrzymała elektryczny autobus Yutong ICE12, który będzie służył m.in. do dowozu dzieci do szkoły. Zakup został dofinansowany w 98% z Rządowego Programu Prawa i Sprawiedliwości – Polski Ład.

Gmina Sadowne jest pierwszym samorządem w powiecie węgrowskim i jednym z nielicznych w regionie, który będzie dysponował elektrycznym autobusem. Zakup pojazdu wraz z infrastrukturą wynosił łącznie 2,9 mln złotych, w tym 98% pokryło dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład.
Elektryczny autobus szkolny Yutong ICE12, który firma Busnex Poland dostarczyła gminie Sadowne, ma zasięg na jednym ładowaniu przekraczający 350 kilometrów. Długość pojazdu to 12,5 metra długości. Jest wyposażony w automatyczną klimatyzację, elektryczne ogrzewanie, fotele z pasami bezpieczeństwa i windę dla osób niepełnosprawnych lub z ograniczoną mobilnością. Kontrakt gwarantował dostawę i montaż stacji ładowania.12 kwietnia 2023 r. w Urzędzie Gminy w Sadownem została podpisana umowa na dostawę Yutong ICE12 przez wójta gminy Sadowne Waldemara Cyrana, przy kontrasygnacie skarbnik gminy Anny Rukat wraz z dyrektorem sprzedaży Busnex Poland Emilem Dmochowskim oraz przy udziale senator Marii Koc. Odbiór autobusu elektrycznego nastąpił w ubiegłym tygodniu. Jak widać na zdjęciach z przekazania pojazdu wójt Waldemar Cyran, jako pierwszy zasiadł za kierownicą autobusu elektrycznego.

/J.Cz.; fot. Gmina Sadowne/

340 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mieszkańcy Gminy Małkinia Górna radośnie upamiętnili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 11 listopada 2023 roku mieszkańcy gminy Małkinia Górna uczcili Narodowe Święto Niepodległości poprzez: uczestnictwo we mszy świętej w...

Zamknij