ggg
ggg ggg

Dzielnicowy z Ząbek w ciągu tygodnia zatrzymał 3 osoby poszukiwane

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ząbkach aspirant Krzysztof Mamiński w ciągu jednego tygodnia zatrzymał 3 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania na terenie miasta Ząbki. Wobec jednego mężczyzny i dwóch kobiet czynności związane z ich poszukiwaniem już zostały zakończone.

Aspirant Krzysztof Mamiński posiadając informację, że w miejscu zamieszkania może przybywać poszukiwana nakazem doprowadzenia do zakładu karnego 53-latka udał się pod wskazany adresem. Tam faktycznie zastał kobietę, po wylegitymowaniu jej i sprawdzeniu okazało się, że ma ona do odbycia karę zastępczą pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę. 53-latka skorzystała z możliwości uiszczenia kary finansowej, po czym czynności prowadzone przez dzielnicowego wobec jej osoby zostały zakończone.

Tego samego dnia policjant udał się pod adres zamieszkania poszukiwanego 43-latka. Mężczyzna również przybywał we wskazanym miejscu. Jak ustalił dzielnicowy, 43-latek był poszukiwany na podstawie ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Funkcjonariusz wystawił mężczyźnie wezwanie do stawiennictwa w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, która zaplanowała z jego udziałem czynności procesowe.

Kilka dni później aspirant Mamiński dokonał legitymowania na terenie miasta Ząbki 51-latki, która okazała się być poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary zastępczej za grzywnę, której nie opłaciła w terminie. Kobieta również opłaciła karę finansową w związku, z czym uniknęła doprowadzenia do placówki penitencjarnej.

To kolejny przykład, że dzielnicowy w swoim terenie służbowym zawsze wie, gdzie i kiedy przybywa osoba będąca w jego zainteresowaniu.

asp. szt. Tomasz Sitek

118 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kompletnie pijani kierowcy nie unikną odpowiedzialności. Na całe szczęście ich nieodpowiedzialne zachowanie nie doprowadziło do tragedii

Przed sądem stanie dwóch mieszkańców powiatu wyszkowskiego, którzy pomimo wypitego alkoholu postanowili wyruszyć na drogi nie zważając na to jak...

Zamknij