ggg ggg ggg ggg

Druhny i Druhowie z Powiatu Wołomińskiego w zmaganiach o puchary mistrzów – „Floris” oraz „Vigil Ignis”

W upalną sobotę, 25 czerwca na błoniu za Kolegiatą Radzymińską, rozegrane zostały XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Do rywalizacji o miano Mistrza Powiatu Wołomińskiego przystąpiło 9 męskich, 2 kobiece oraz 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze.

SONY DSC

W ostatnią sobotę czerwca już od wczesnych godzin porannych plac za Kolegiatą Radzymińską przypominał strażacki poligon, na którym przy gorącym dopingu publiczności druhny i druhowie rywalizowali o zaszczytny, przyznawany na dwa lata, tytuł najsprawniejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Powiecie Wołomińskim.
Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie i Komenda Powiatowa PSP w Wołominie, a współorganizatorami: Gmina Radzymin i Powiat Wołomiński. Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Wołomiński Adam Lubiak, Burmistrz Marek, Burmistrz Wołomina, Wójt Dąbrówki, Wójt Klembowa oraz Nadleśnictwo Drewnica.
Jak podkreślili organizatorzy, zawody sportowo-pożarnicze stanowią formę intensywnego szkolenia pożarniczego, niezbędnego w przygotowywaniu działań ratowniczych. Mają na celu mobilizowanie druhów do stałego doskonalenia umiejętności i obsługi sprzętu, ale także popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony pożarniczej.
Stąd, z myślą o przybyłych gościach, a szczególnie najmłodszych, organizatorzy przygotowali specjalne stanowiska edukacyjne z symulatorem pożarów, który prezentował przyczyny, przebieg i rozwoju pożaru w różnych pomieszczeniach domu. O profilaktyce zapobiegania pożarom opowiadali także kominiarze z Krajowej Izby Kominiarzy. Przygotowano również stanowisko edukacyjne, pokazujące jak udzielać pierwszej pomocy oraz stanowisko Nadleśnictwa Drewnica promujące ekologię. Na miejscu była też specjalna grupa poszukiwawczo – ratownicza z OSP Marki razem ze swoimi pieskami-ratownikami. Najmłodsi uczestnicy pikniku, którzy odwiedzili stanowiska edukacyjne mogli uzyskać imienny specjalnie przygotowany certyfikat „Młody Dzielny Strażak”.
W imieniu Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie dh Pawła Bednarczyka oficjalnego otwarcia Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Drużyn OSP dokonał Członek Prezydium Zarządu OP ZOSP RP dh Tomasz Żmijewski, który serdecznie powitał licznie przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się m.in.:
Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego dh Paweł Dąbrowski, Wójt Poświętnego dh Sylwester Niźnik, Wójt Klembowa Rafał Mathiak, Burmistrz Tłuszcza dh Paweł Bednarczyk, Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński wraz z Wiceburmistrzem Krzysztofem Dobrzynieckim, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Radzyminie dha Elżbieta Darka, Przewodniczący Rady Gminy w Dąbrówce Sławomir Rosa, Komendant Powiatowy PSP w Wołominie st. bryg. Bogusław Majchrzak, Zastępca KP PSP w Wołominie st. bryg. Wiesław Drosio, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Drewnica Artur Ostrowski, Wiceprezes Krajowej Izby Kominiarzy Mirosław Antos, Inspektorzy ds. Obronności, OC i P-poż UMiG Radzymin: Dariusz Dąbkowski i Stanisław Jankowski, a także Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Radzyminie dh Artur Kacperczak.
– Bardzo serdecznie witam Was, na gościnnej ziemi radzymińskiej. Po trzech latach powróciliśmy do rywalizacji o tytuł najlepszych w powiecie drużyn sportowo-pożarniczych w trzech kategoriach: drużyn męskich, kobiecych i młodzieżowych.
Przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Wołominie, Gmin: Radzymin, Wołomin, Marki, Klembów i Dąbrówka oraz Nadleśnictwa Drewnica i Zakładu Usług Kominiarskich Mirosława Antosa, przygotowaliśmy dla uczestników nagrody pieniężne, puchary i statuetki oraz smaczny, mam nadzieję, posiłek regeneracyjny.
Wszystkim sponsorom dziękuję za okazane wsparcie. Dziękuję również proboszczowi i dziekanowi radzymińskiemu ks. prał. Stanisławowi Popisowi za udostępnienie tego placu na potrzeby przeprowadzenia zawodów – powiedział dh Tomasz Żmijewski, zwracając się do Druhen i Druhów, którzy przybyli do Radzymina, aby wygrać zawody, a na zakończenie życzył wszystkim drużynom upragnionego zwycięstwa.
Zawody główne w kategoriach dla mężczyzn i kobiet rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50m oraz rozwinięcie bojowe. Z kolei, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze startowały wg regulaminu CTIF.
W zawodach w grupie A obejmującej męskie drużyny pożarnicze, wzięło udział 9 reprezentacji jednostek OSP, zaś w grupie C obejmującej kobiece drużyny pożarnicze wystartowały dwie reprezentacje.
W grupie C, pierwsze miejsce zdobyła kobieca drużyna pożarnicza OSP Myszadła (gm. Jadów), która uzyskała wynik 129,60 pkt. Z kolei, w grupie A po zaciętej rywalizacji zwyciężyła broniąca tytułu Mistrza Powiatu Wołomińskiego z 2019 r. drużyna OSP Zawady (gm. Radzymin), która uzyskała łączny wynik 97,40 pkt. Wicemistrzem Powiatu Wołomińskiego została drużyna OSP Ślężany (gm. Dąbrówka) z wynikiem 99,40 pkt. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna OSP Poświętne z wynikiem 104,30 pkt.
W konkurencji młodzieżowej pierwsze miejsce zajęła MDP Wołomin, przed MDP Ossów i MDP Stare Grabie.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a laureaci statuetki oraz nagrody pieniężne (vouchery na zakup sprzętu). Ponadto, zwycięskie drużyny (jako aktualni mistrzowie powiatu) otrzymały przyznane po raz pierwszy specjalne przechodnie puchary (w kat. żeńskiej puchar „FLORIS” – „kwiaty”, w kat. męskiej puchar „VIGIL IGNIS” – „szkoleni do walki z ogniem”) ufundowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie i Powiat Wołomiński.
Jak podkreślił Wiceburmistrz Radzymina Krzysztof Dobrzyniecki, puchar mistrzów „Vigil Ignis” zostaje w Zawadach, a to oznacza, że kolejne zawody powiatowe również odbędą się w Gminie Radzymin.
Gratulujemy bezkonkurencyjnej zarówno w gminie, jak też powiecie Drużynie OSP Zawady (było to już ósme zwycięstwo męskiej drużyny pożarniczej z Zawad na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych) i trzymamy kciuki za udany występ na szczeblu wojewódzkim! Bogu na Chwałę, ludziom na Pożytek!

XI POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE DRUŻYN
OSP POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO
RADZYMIN, 25 VI 2022 r.

KLASYFIKACJA GENERALNA W GRUPIE A (MĘSKIE DP):
I miejsce – OSP ZAWADY (97,40 pkt.)
II miejsce – OSP ŚLĘŻANY (99,40 pkt.)
III miejsce – OSP POŚWIĘTNE (104,30 pkt.)
IV miejsce – OSP ROSZCZEP (104,80 pkt.)
V miejsce – OSP MYSZADŁA (124,70 pkt.)
VI miejsce – OSP CHRZĘSNE (135,70 pkt.)
VII miejsce – OSP WOŁOMIN (140,50 pkt.)
VIII miejsce – OSP SŁUPNO (143,20 pkt.)
IX miejsce – OSP MARKI (166,60 pkt.)

KLASYFIKACJA GENERALNA W GRUPIE C (KOBIECE DP):
I miejsce – OSP MYSZADŁA (129,60 pkt.)
II miejsce – OSP WOŁOMIN (189,00 pkt.)

KLASYFIKACJA GENERALNA MDP (CHŁOPCY):
I miejsce – MDP OSP WOŁOMIN (859,80 pkt.)
II miejsce – MDP OSP OSSÓW (687,50 pkt.)
III miejsce – MDP OSP STARE GRABIE (668,20 pkt.)

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:
SZTAFETA POŻARNCZA 7 x 50 m – GRUPA A (MĘSKIE DP):
1. OSP Zawady (60,70 pkt.)
2. OSP Roszczep (62,70 pkt.)
3. OSP Ślężany (64,10 pkt.)
4. OSP Poświętne (65,70 pkt.)
5. OSP Myszadła (70,20 pkt.)
6. OSP Słupno (72,10 pkt.)
7. OSP Marki (77,10 pkt.)
8. OSP Wołomin (77,80 pkt.)
9. OSP Chrzęsne (78,30 pkt.)
ĆWICZENIE BOJOWE – GRUPA A (MĘSKIE DP):
1. OSP Ślężany (35,30 pkt.)
2. OSP Zawady (36,70 pkt.)
3. OSP Poświętne (38,60 pkt.)
4. OSP Roszczep (42,10 pkt.)
5. OSP Myszadła (54,50 pkt.)
6. OSP Chrzęsne (57,40 pkt.)
7. OSP Wołomin (62,70 pkt.)
8. OSP Słupno (71,10 pkt.)
9. OSP Marki (89,50 pkt.)

SZTAFETA POŻARNICZA 7 X 50 m – GRUPA C (KOBIECIE DP):
1. OSP Myszadła (73,80 pkt.)
2. OSP Wołomin (109,40 pkt.)
ĆWICZENIE BOJOWE – GRUPA C (KOBIECE DP):
1. OSP Myszadła (55,80 pkt.)
2. OSP Wołomin (79,60 pkt.)

/opr. R.L.;
źródło: ZOP ZOSP RP w Wołominie, KP PSP Wołomin;
foto: Z. Pachulski, R.S. Lewandowski/

299 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kupalnocka 2022

Dnia 26 czerwca 2022 r. na Błoniach Pałacu Łochów, odbyła się Łochowska Biesiada Muzyczna – Noc Świętojańska, nawiązująca do dawnych...

Zamknij