ggg ggg ggg

Dożynki okazją do podziękowań i wyrażenia radości ze zbiorów (27.08.2013)

Ubiegła niedziela 25 sierpnia w powiecie wyszkowskim minęła pod znakiem dożynek. Wójt i radni Gminy Rząśnik oraz Starostowie Dożynek zaprosili mieszkańców i rolników swojej gminy na coroczne obchody.

Tradycyjnie odbyły się na placu targowym, gdzie również odbyła się msza święta polowa. Po uroczystym powitaniu przez wójta Rząśnika Pawła Kołodziejskiego, samorządowcy podzielili się chlebem z uczestnikami dożynek.


Dożynki były też okazją do wręczenie nagród dla wykonawców wieńców dożynkowych z sołectw: Gołystok, Janowo, Józefowo, Ochudno, Rząśnik, Stary Lubiel i Wólka Wojciechówek, a mieszkańcom Dąbrowy za piękne dekoracje sceny dożynkowej. Następnie wręczono rolnikom nagrody i wyróżnienia od firmy MLEKS i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Grodziska Mazowieckiego dla najlepszych producentów mleka z terenu gminy Rząśnik. Nagrodzenie pucharem i statuetkami w formie krowy nie kryli zadowolenia. Potem przyszedł czas na część artystyczną i pochwalenie się utalentowaną młodzieżą z Publicznej szkoły Podstawowej im. Jana Trzaskomy w Porządziu. Koncert zespołu ludowego „Kurie Białe” z Rząśnika przyjęto bardzo ciepło, ale gorącymi oklaskami nagradzano występ gwiazdy dożynek – Zespołu „Sami”. Podobał się również koncert zespołu „ANDRE” i wesoło tańczono przy muzyce zespołu „FACTOR” . W ciągu dnia nie zapomniano o najmłodszych, którym zorganizowano gry i zabawy animacyjne, a obok kusiły urządzenia w wesołym miasteczku. Była też wystawa nowoczesnych maszyny rolnicze, która wzbudzała emocje panów w każdym wieku. Dorosłych przyciągały kramy i stoiska gastronomiczne. Pogoda i humory dopisywały, więc zapewne uczestnicy dożynek w Rząśniku będą mieli, co wspominać.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

2 725 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
DOŻYNKI GMINY WYSZKÓW 2013 (27.08.2013)

Poświęceniem wieńcy dożynkowych, kęsem chleba z kroplą słodkiego miodu i wspólną zabawą - tak w Gulczewie dziękowano za plony 25...

Zamknij