ggg
ggg ggg

ALTERNATYWNE LEKCJE W-F Z MONIKĄ PYREK

5 listopada 2021 na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie.

Tego dnia szkołę odwiedziła pięciokrotna medalistka Mistrzostw Świata, trzykrotna medalistka Mistrzostw Europy, czterokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, która 68 razy ustanawiała rekord Polski w skoku wzwyż – Monika Pyrek.
Kinder Joy of moving, alternatywna lekcja w-f, z takim projektem edukacyjnym Fundacja Moniki Pyrek zawitała właśnie do Łochowa. W ramach tego wydarzenia ponad 300 uczniów szkoły uczestniczyło w fantastycznej zabawie. Do aktywnego udziału w zajęciach dopingowali wolontariusze z Fundacji oraz Gość Specjalny Joanna Fiodorow trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w rzucie młotem.
Spotkanie otworzył Burmistrz Łochowa – Robert Gołaszewski oraz Anna Kaszuba Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Burmistrz życzył uczestnikom udanej zabawy, sam również spróbował swoich sił na nowoczesnym obwodzie stacyjnym.
– Chcemy pokazać dzieciom, że sport jest przede wszystkim dobrą zabawą i frajdą. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu dzieci i młodzież traktują to jako atrakcję, a my przemycamy to w ruch- mówi Monika Pyrek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, worki na sprzęt, autografy i zdjęcia naszych Gwiazd. Uśmiechów i radości nie było końca. Sześć godzin upłynęło bardzo szybko.
Na koniec spotkania Dyrektor szkoły Adam Mioduszewski podziękował Monice Pyrek za wspaniały pomysł i świetnie przeprowadzone zajęcia.

/Info Gmina Łochów/

115 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – uroczystości w gminie Małkinia Górna

11 listopada 2021 roku w Gminie Małkinia Górna odbyły się obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku...

Zamknij