ggg ggg ggg

Dodatkowy 1 mln zł na naprawy dróg powiatowych!
W sprawie dróg gminnych Starosta śle pisma do Wójtów i Burmistrzów

Starosta Wołomiński Adam Lubiak, w ramach ogłoszonej na Facebooku akcji „Zgłoś dziurę w drodze!” w ciągu kilku dni zebrał od mieszkańców uwagi i zgłoszenia dotyczące stanu nawierzchni dróg na terenie Powiatu Wołomińskiego i niezwłocznie podjął interwencję.

Jest akcja – jest reakcja.
Zgłoszenia dotyczące dziur na drogach powiatowych są już sukcesywnie realizowane. Na ten cel zabezpieczono dodatkowy 1 mln złotych w budżecie Powiatu Wołomińskiego.
– W odpowiedzi na Państwa liczne zgłoszenia i aktywność w komentarzach pod moimi ostatnimi postami, w środę, 7 lutego w trakcie posiedzenia Zarządu Powiatu Wołomińskiego podjęliśmy decyzję o przekazaniu dodatkowych środków w wysokości 1 mln zł na bieżące utrzymanie i remonty dróg powiatowych – poinformował Starosta Adam Lubiak podkreślając, że łącznie na ten cel przeznaczona zostanie w 2024 r. rekordowa kwota 5,5 mln złotych.
Natomiast zgłoszenia dotyczące ubytków na drogach gminnych zostały pogrupowane i przesłane przez Starostę do Wójtów i Burmistrzów poszczególnych gmin z prośbą o bieżące naprawy.
– Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wołomińskiego, przekazuję wykaz dróg gminnych, które wymagają pilnej interwencji i napraw. Lista została sporządzona na podstawie zgłoszeń ze strony zaniepokojonych mieszkańców, którzy zwrócili się do mnie z prośbą o interwencję. Jednocześnie pragnę poinformować, że na moje polecenie pracownicy Wydziału Dróg Powiatowych prowadzą na bieżąco akcję naprawy ubytków w ciągu dróg powiatowych. W związku z powyższym, proszę w imieniu mieszkańców o podjęcie pilnych i niezbędnych działań mających na celu naprawę wskazanych dróg gminnych – czytamy w treści wniosków sygnowanych przez Starostę Adama Lubiaka, które opatrzone datą 9 lutego br. trafiły już na biurka włodarzy kilku gmin.
Okazuje się, że niechlubny rekord w ilości dziurawych dróg gminnych zgłoszonych do starostwa przez mieszkańców należy do Gminy Radzymin. We wniosku do Burmistrza Krzysztofa Chacińskiego wyszczególniono aż 24 ulice. Na drugim miejscu znalazła się Gmina Wołomin, gdzie zgłoszono 17 ulic, a na trzecim Miasto Kobyłka z 15 dziurawymi ulicami.
Internetowa akcja „Zgłoś dziurę w drodze!” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.
Mój post dotarł do ponad 25 tysięcy mieszkańców. Staraliśmy się dotrzeć do wszystkich Państwa komentarzy i propozycji – podkreśla Starosta Adam Lubiak zastrzegając, że jeżeli któraś droga została pominięta to nic straconego. – Proszę o komentarz pod postem, uzupełnimy listę – zachęca Starosta. Dodaje przy tym, że o poszczególnych remontach i naprawach mieszkańcy będą informowali na bieżąco.

/opr. KW/

172 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwa odliczanie do otwarcia SUW „Południe” w Ząbkach

– Stacja Uzdatniana Wody „Południe”, dzięki której w stu procentach zaopatrzymy mieszkańców Ząbek w wodę z własnych ujęć, zostanie otwarta...

Zamknij