ggg
ggg ggg

Dni Łochowa 2021

Dnia 10 lipca 2021 r. łochowianie obchodzili uroczyście dzień swojego miasta.

Organizatorem imprezy był Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie i Urząd Miejski w Łochowie. Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Senator RP – Maria Koc, Starosta Węgrowa – Ewa Besztak i Burmistrz Łochowa – Robert Gołaszewski. Patronatem medialnym imprezę objęli: Gazeta Łochowska, Tygodnik Siedlecki, Kurier W, Katolickie Radio Podlasia i portal Podlasie24.pl, Głos Węgrowa i okolic.
W tym roku nie zabrakło szczodrości ze strony naszych Sponsorów, którzy hojnie wsparli nasze przedsięwzięcie, a byli to: Sponsorzy Główni: Domy Balik – p. Kamil Biernacki, Apteka Verbena i Punkt Apteczny Verbena w Ostrówku – p. Arkadiusz Piotrowski, Piece CO Kamionna – p. Piotr Tężyński, Dar – Bus – p. Dariusz Denis, Emilex Beton – pan Emil Rokicki. Dalej Sponsorzy: Oddział Regionalny KRUS w Warszawie, PKP Intercity, Gromulska Piekarnia-Cukiernia, Grupa Martin – Mariusz Krysik, Shima Sushi – Hubert Kopka i Patryk Karczmarczyk. Pozostali Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Łochowie, Robson. Piekarnia- Cukiernia – p. Robert Marczak, Agro-Ada – p. Adam Świeżak, Warmet – p. Łukasz Matusik, Łochowianka – p. Anna Kopka, Duet – p. Zbigniew Wójcik, Mirpol- p. Mirosław Ziółkowski, Kalinowski – Uprawa Pieczarek, Pałac i Folwark Łochów. Arche Hotele i Arche, Holdar- Auto Kasacja- p. Dariusz Wielgat, Eko Instal. Instalacje gazowe co i wodne. Zawiszyn, Solarium – p. Sandra Piotrowska. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy. Darowizny, które wsparły Dni Łochowa była bardzo znaczące.
Podczas uroczystości jako pierwsze wystąpiły dziewczynki z Ogniska Muzycznego, które wykonały swoje popisowe kawałki wokalne, a były nimi: Gabriela Baranowska, Kinga Grzelińska, Zofia Marczak, Antonina Marczak i Marta Kus. Dziewczynki dały z siebie wszystko, widać było super przygotowanie. Brawo! Kolejną formacją artystyczną był zespół Gwizdalanki, który wykonał dla publiczności utwory śpiewane niegdyś na całym terenie. Członkinie zespołu przez cały czas pracują nad pozyskiwaniem informacji na temat archaicznych piosenek, by ponownie uzyskały światło dzienne i tym samym wpajały wartości o naszym regionie. Kolejnym wykonawcą na naszym wydarzeniu był Chór Łocho Ho, który powstał z inicjatywy Naszego Domu Kultury w ramach projektu „Trzy Kroki do Kultury” , na który MiGOK dostał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Opieką muzyczną Chóru zajmuje się Robert Lipka, który akompaniuje na akordeonie. Około godziny 19:30 na scenę wszedł zespół rockowy WSB- Wysokie Stężenie Bluesa, kolejny zespół działający przy MiGOK. Zespół dawał popis swoich umiejętności przez długo ponad godzinę ku uciesze publiczności. Po godzinie 21 na scenie pojawili się, by życzyć udanej zabawy: burmistrz Łochowa – Robert Gołaszewski oraz w zastępstwie dyrektora MiGOK – Artura Lisa, który z przyczyn osobistych nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu – Aneta Kowalczyk. Z niewielkim opóźnieniem w końcu przyszedł czas na Gwiazdę Wieczoru. Zespół Pectus został przywitany gromkimi brawami. Zespół na scenie wyglądał imponująco, zaprezentował przeboje prowokując tym samym publiczność do wspólnego śpiewania. Pectus bawił na scenie około dwóch godzin bisując nieprzerwanie na prośbę publiczności. Ostatnim wykonawcą, który uświetnił swoją obecnością na scenie był zespół Co jest Grane. Artyści wykonali utwory rockowo-blusowe w polskim i zagranicznym repertuarze. Występ zespołu wprawił w osłupienie niejednego uczestnika naszej imprezy zachęcając tym samym do tańca. Na wydarzeniu nie zabrakło Klubu motocyklowego Mad Moose, który jest zrzeszeniem kilkunastu zapaleńców z terenu gminy Łochów i ich przyjaciół. Klub istnieje nieprzerwanie od 1999 roku pod nazwą Wściekły Łoś, dopiero w 2016 roku zmienił nazwę na Mad Moose. Działalność klubu opiera się na wspólnych wyjazdach, organizowaniu imprez kulturalnych i charytatywnych. Nie zabrakło klubu Łochowskich Morsów, którzy debiutowali na wydarzeniu. Dziękujemy służbom: Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej z Łochowa, bez Waszej pomocy trudno o bezpieczeństwo! Szczególne podziękowania należą się wszystkim pracownikom MiGOK, którzy przyczynili się do zorganizowania tak pięknego wydarzenia – serdecznie dziękujemy.

/Opracowała Aleksandra Sęczyk;
fot. MiGOK Łochów/

389 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne umowy na budowę sieci wodociągowej podpisane!

Można powiedzieć, że długość sieci wodociągowej na terenie Gminy Tłuszcz zwiększa się z każdym miesiącem. Mimo, że rozpoczął się sezon...

Zamknij