ggg ggg ggg

Delegacja z Pułtuska w Senicy

16 letnia współpraca międzynarodowa miast partnerskich Senicy i Pułtuska jest okazją do coraz częstszych, wzajemnych wizyt o charakterze turystycznym, kulturalnym i edukacyjnym. Dzięki zaangażowaniu i woli włodarzy obu miast partnerskich, coraz częściej realizowane są międzynarodowe projekty, których celem jest dwustronna współpraca na korzyść obywateli, regionów i państw.

W dniach 16 – 18 sierpnia br. Dorota Subda wyznaczona do pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk wraz z ponad 30 osobową delegacją pułtuszczan reprezentowała nasz region podczas Senickiego Lata Kultury. Do czynnego udziału w wydarzeniu integrującym społeczeństwo i promującego kulturę obu miast zaprosił Branislav Grimm Burmistrz Miasta Senicy na Słowacji.
W zaprzyjaźnionym mieście reprezentowali zdolnych pułtuszczan instrumentaliści Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku, którzy podczas trwającego Senickiego Lata Kultury dali niezapomniany koncert. Przyjaciele z Senicy nagrodzili gromkimi brawami i owacjami na stojąco artystów z Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Pułtusku. Od Pułtuska do Senicy rozbrzmiewa już moc i sława pułtuskiej Orkiestry wielokrotnie nagradzanej w konkursach i dumnie reprezentującej nasz region.
Pułtusk nie tylko muzyką promującą nas w świecie stoi. Sztuka pułtuskich artystów w pełnym tego słowa znaczeniu w tym również rękodzieło artystyczne, zagościły w Senicy. Przywiezione do miasta partnerskiego dzieła, mieszkańcy oraz goście mogli po raz pierwszy podziwiać podczas wernisażu zbiorowej wystawy artystów pułtuskich pt. „Zbliżenia II” w senickiej galerii sztuki.
Wśród gości honorowych przybyłych na wernisaż byli m.in.: Sekretarz ds. politycznych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej na Słowacji Robert Frelik, wyznaczona do pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk Dorota Subda oraz artyści pułtuscy, autorzy wystawianych prac.
Mieszkańcy Senicy wystawę mogą zwiedzać do końca września br.
Dotychczasowe, 16 lat współpracy oraz ostatnie spotkania na szczeblu dyplomatycznym Doroty Subdy wyznaczonej do pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk i Branislava Grimma Burmistrza Miasta Senicy przynoszą wymierne efekty. Są to liczne wizyty społeczności obu krajów o charakterze turystycznym, edukacyjnym i kulturowym oraz aktywne uczestnictwo w ważnych wydarzeniach Pułtuska i Senicy.
Miasto Senica na Słowacji jest miastem partnerskim Pułtuska od 2002 roku.

/Info/

2 875 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I Wielki Piknik Historyczny w Ostrowi Mazowieckiej

W miniona sobotę 25 sierpnia podsumowano w Ostrowi Mazowieckiej projekt „Wakacje z historią” zapraszając mieszkańców do Grodu Książąt Mazowieckich na...

Zamknij