ggg

Cyprian Kamil Norwid – poeta naszej ziemi

W roku 2021 obchodzimy 200. rocznicę urodzin Cypriana Norwida. Jest to poeta ważny dla wszystkich Polaków, a w szczególności mieszkańców powiatu wołomińskiego i okolic. Właśnie na tych ziemiach żył, wychowywał się i tworzył. ,,Serce, ty czujesz strony rodzinne, Bo tam dla ciebie było wesele“ – tak pisał sam poeta na obczyźnie tęskniąc do chwil spędzonych w ojczyźnie.

Z tej okazji Zespół Teatralny „Zygzak” i Stowarzyszenie Kastor zaprosili nas w podróż po naszej Małej Ojczyźnie z twórczością C. K. Norwida. 24 września 2021 r. miał bowiem premierę online film pt. ,,Cyprian Kamil Norwid – małe tęsknoty, wielkie marzenia…” dofinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego.
W produkcji wzięli udział właśnie mieszkańcy powiatu wołomińskiego pokazując twórczość Norwida w atrakcyjny sposób. Możemy wysłuchać opowieści o najważniejszych wydarzeniach z życia poety. Na ekranie zobaczymy także miejsca związane z jego urodzeniem, dzieciństwem i dojrzewaniem. Małe tęsknoty i wielkie marzenia artysty zostały ujęte w filmie, który objął również dramat życia artysty, jego nieszczęśliwą miłość, osamotnienie w ostatnich dniach życia.
Wysoką jakość artystyczną przedsięwzięcia zapewniły warsztaty wokalne, teatralne i filmowe z zawodowymi aktorami, instruktorem wokalnym i reżyserem. Wzięli w nich udział amatorzy-pasjonaci, którzy następnie byli bezpośrednio zaangażowani w tworzenie filmu, a przede wszystkim w nim wystąpili.
Na ekranie możemy podziwiać również piękno naszych ziem, o których pisał Norwid, a przede wszystkim możemy wysłuchać wierszy poety, także w formie utworów muzycznych.
Film jest dostępny na kanale YouTube pn. „Teatr Zygzak” oraz na stronie www.teatrzygzak.pl
Serdecznie zapraszamy do świata Norwida!

/Tekst i zdjęcia: Monika Godlewska/

599 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny krok w kierunku nowej oczyszczalni ścieków

Budowa nowej oczyszczalni ścieków jest największym i najbardziej kosztownym zadaniem, jakie w najbliższej perspektywie będzie musiała zrealizować Gmina Tłuszcz. Nasza...

Zamknij