ggg ggg ggg ggg

Coraz bliżej nowej SUW w Kobyłce

W miniony piątek, 15 marca prezes PGK Kobyłka Sebastian Budziszewski podpisał postępowanie przetargowe na budowę SUW w Kobyłce, przy ul. Wygonowej.

– To już drugie, tym razem większe ujęcie wody w Kobyłce. Pierwsze już działa, a na drugie przyjdzie nam chwilę poczekać.
Prezes Sebastian Budziszewski z PGK Kobyłka podpisał postępowanie przetargowe na budowę Stacji Uzdatniania Wody w Kobyłce, przy ulicy Wygonowej. Otwarcie ofert nastąpi 3 kwietnia br. – poinformowała Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć, dziękując za wykonaną pracę Pracownikom oraz Prezesowi PGK.
Projekt nowej SUW zakłada: budowę budynku stacji uzdatniania w technologii modułowej, która będzie składała się następujących części: hali filtrów do uzdatniania wody, hali garażowo-magazynowej oraz części administracyjnej. Łączna powierzchni całego obiektu to ponad 900m². Maksymalna wydajność ujęcia wody – 200 m³/h.
Powstaną dwa zbiorniki retencyjne, każdy o pojemności 1000 m³; obiekt SUW zasilany będzie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.
Termin realizacji inwestycji to 30 kwietnia 2025 roku.

/KW; źródło: UM Kobyłka/

226 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konwencja samorządowa „TAK dla Rozwoju”

W niedzielne popołudnie w sali Domu Kultury, w bardzo pozytywnej atmosferze została zainaugurowana kampania samorządowa kandydatów z drużyny Prawa i...

Zamknij