ggg ggg ggg ggg

Konwencja samorządowa „TAK dla Rozwoju”

W niedzielne popołudnie w sali Domu Kultury, w bardzo pozytywnej atmosferze została zainaugurowana kampania samorządowa kandydatów z drużyny Prawa i Sprawiedliwości z gminy Łochów.

Na spotkaniu obecni byli: przedstawiciele parlamentu poseł Maria Koc i senator Maciej Górski, wicestarosta Marek Renik, burmistrz Robert Gołaszewski wraz z radnymi i kandydatami oraz mieszkańcy. Wszystkich obecnych przywitała i spotkanie prowadziła Dominika Martoń – Jaroszewska, która następnie zaprosiła na scenę obecną wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Węgrowskiego Brygidę Górniaczyk. Później nastąpiło przedstawienie kandydatów do Rady Powiatu, którymi są: Brygida Górniaczyk, Artur Lis, Adam Mioduszewski, Małgorzata Łotarska, Agnieszka Koroś, Małgorzata Siuchta i Paweł Łabaj. Będą się oni ubiegali o 5 mandatów, które przysługują gminie Łochów.
Kolejnym punktem programu było przedstawienie przez Roberta Gołaszewskiego w krótkiej prezentacji dokonań inwestycyjnych dobiegającej końca kadencji samorządu. Jak podkreślił burmistrz zawiera ona tylko największe zadania zrealizowane przy bardzo dużych dotacjach zewnętrznych, które pozwoliły gminie na jednoczesne inwestowanie i obniżenie zadłużenia. Robert Gołaszewski przedstawił wszystkich 15 kandydatów, którzy ubiegają się w poszczególnych okręgach o mandat radnego, a są nimi: Tomasz Gołębiewski, Krystyna Kielan, Aldona Pióro, Sławomir Łojek, Zuzanna Bańska, Sławomir Ryszawa, Małgorzata Kułak, Emilian Sito, Zbigniew Jarzec, Sylwester Pękul, Ilona Wińska, Antoni Dybka, Zofia Jarząbek, Zofia Zach i Rafał Cyngelenga. Zapewnił, że jako drużyna idą do tych wyborów z pozytywnym przekazem dalszego rozwoju gminy Łochów.
Obecni na sali parlamentarzyści pogratulowali przedstawicielom samorządu gminy Łochów wielu inwestycji i dobrej współpracy. Poseł Maria Koc podkreśliła, że ze względu na pandemię i wojnę na Ukrainie była to kadencja bardzo trudna, ale zakończona wieloma sukcesami w samorządach. Teraz wystarczy tylko ten kierunek kontynuować i rozwijać.

/KW/

232 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Kobiet w gminie Brańszczyk

8 marca w sali OSP w Brańszczyku obchodziliśmy wspólnie Dzień Kobiet, na którym nie zabrakło różnorodnych i ciekawych atrakcji. Wydarzenie...

Zamknij