ggg ggg

Centrum Monitoringu w Ząbkach rozpoczęło działalność

Wraz z początkiem stycznia 2024 r. rozpoczęło działalność Centrum Monitoringu Miasta Ząbki. Utworzone w pomieszczeniach Straży Miejskiej centrum działa na najwyższych obrotach, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

dav

Centrum Monitoringu Miejskiego w Ząbkach pracuje całodobowo, przez siedem dni w tygodniu.
To oznacza, że obraz z kamer zainstalowanych na terenie miasta analizowany jest na bieżąco, dzięki czemu po wykryciu i zgłoszeniu ewentualnego zdarzenia służby mogą podjąć szybką interwencję.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że Miasto Ząbki pozyskało dotację celową
z budżetu państwa w wysokości 655.323,00 zł tj. 80% wartości kosztów kwalifikowanych na budowę systemu monitoringu.
W ramach zadania utworzono Centrum Monitoringu i serwerowni oraz stanowiska monitoringu w pomieszczeniach Straży Miejskiej, w ramach kompleksowego projektu pn. „Budowa systemu monitoringu na terenie Miasta Ząbki”.
Projekt utworzenia Centrum Monitoringu Miejskiego zakładał utworzenie spójnej sieci połączeń kamerowych, służących do monitorowania bezpieczeństwa miasta, zarządzanej systemem informatycznym i analitycznym.
Pracownikom Biura Monitoringu Miejskiego życzymy ciekawej pracy i jak najmniejszej liczby zgłaszanych interwencji, a mieszkańcom większego poczucia bezpieczeństwa dzięki kompleksowemu systemowi monitoringu miejskiego w Ząbkach.

/opr. KW; źródło: UMZ/

168 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
II Międzygminny Konkurs Kolęd
i Pastorałek w Kobyłce

Publiczne Przedszkole Kobyłkowo oraz Burmistrz Miasta Kobyłka Edyta Zbieć już po raz drugi zaprosili najmłodszych mieszkańców zarówno Kobyłki, jak też...

Zamknij