ggg
ggg ggg

Burmistrz Wyszkowa dołączył do partii Polska 2050 Szymona Hołowni i co dalej…

Polska 2050 Szymona Hołowni poszerza swoje kadry o coraz to nowych działaczy, a wśród nich od 20 kwietnia 2021 r. znalazł się burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. Szeregi partii Polska 2050 Szymona Hołowni zasilają oficjalnie od wtorku 20 kwietnia kolejni działacze, a w doniesieniach prasowych informuje o kolejnych osobach.

Informacja o zmianach preferencji partyjnych burmistrza Wyszkowa wzbudziła duże poruszenie. Zmiana jaka nastąpiła w naszym burmistrzu Grzegorzu Nowosielskim jest rzeczywista, bo wystarczy poczytać oświadczenie, które skierował nasz włodarz do mieszkańców:
„Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,
od blisko 20 lat jestem burmistrzem Wyszkowa. Z zaangażowaniem, pasją i odwagą realizuję swoją samorządową misję rozwoju naszej gminy. Nie zmieniam swoich poglądów i nadal ta wizja będzie kontynuowana. Poparcie i zaufanie mieszkańców wyrażone w ostatnich wyborach samorządowych są dla mnie najważniejsze i postaram się ich nigdy nie zawieść.
Samorząd jest najbliżej ludzi i ich potrzeb, ale żeby sprawnie się rozwijał i skutecznie dbał o jakość życia swoich obywateli wciąż wymaga wsparcia ze strony rządu, stabilnego prawa i demokratycznych wartości. Program samorządowy Szymona Hołowni jest bliski moim poglądom i mojej wizji rozwoju. Chciałbym wspierać jego realizację i go współtworzyć. Mając ogromne doświadczenie, wiedzę oraz świadomość lokalnych potrzeb i oczekiwań, a jednocześnie ambicje i energię, chcę rozwinąć swoją działalność publiczną.
Dziś chciałbym tą działalność skupić na tworzeniu lokalnych struktur stowarzyszenia i partii. Za wcześnie jeszcze na dalsze decyzje polityczne. Przed nami ogromna praca nad przyszłością i rozwojem naszej Ojczyzny, zarówno tej dużej – Polski, jak i tych mniejszych – lokalnych społeczności. Dla mnie wyzwanie tym większe, bo mam zobowiązanie wobec swoich mieszkańców. Najtrudniejsze cele i największe sukcesy można jednak osiągać, gdy jest się pracowitym, konsekwentnym i odważnym w podejmowaniu trudnych decyzji. To jest kapitał, który chcę wnieść do mojej nowej aktywności publicznej.
Grzegorz Nowosielski”
Oczywiście z punktu widzenia naszego miasta i gminy Wyszków może oznaczać to ewentualne zmiany w niedalekiej przyszłości. Duże zainteresowanie wykazują mieszkańcy, którym obecny układ odpowiada, a może się zmienić! Z kolei tym, którym obecne układanki w samorządzie nie odpowiadają, zaczną mieć nadzieję na inne rozdanie. Przecież nie można wykluczyć, że tworząc, jak w oświadczeniu i mediach lokalnych zapowiada burmistrz, lokalne struktury stowarzyszenia i partii Pana Hołowni, zmieni swoje sympatie do konkretnych osób. Oczywiście burmistrz Nowosielski zapewnia, że zawartej koalicji samorządowej nie ma zamiaru zmieniać, ale czy na pewno? Nauczeni doświadczeniem i to wieloletnim, obserwujemy, kto i z kim wchodzi w Wyszkowie w układy pracownicze, polityczne i towarzyskie. To przecież ,,bycie” we właściwym układzie partyjnym spowodowało, że stanowiska mają ludzie odpowiednio ustawieni. Banałem jest stwierdzenie, że np. na awans niektórych samorządowych urzędników miał wpływ lider komitetu wyborczego, jakim stał się burmistrz po wyborach samorządowych. Wielu mieszkańców zdziwiło się, gdy wicestarostą został mianowany dotychczasowy naczelnik promocji Urzędu Miejskiego, a przewodniczącymi rady osoby z najbliższego otoczenia burmistrza, a na stanowisku naczelnika zasiadł były starosta. Oj, zaroiło się wokół od ludzi z partii, z którą blisko współpracował. Czy po obecnej zmianie preferencji politycznych i partyjnych burmistrza Grzegorza Nowosielskiego nie stanie się tak samo? Trzeba stwierdzić, że niepokojem napawają słowa Szymona Hołowni zachwalające nowego działacza z Wyszkowa: „to prawnik, samorządowiec, manager, działacz społeczny zasłużony dla przemian demokratycznych w Polsce i rozwoju samorządności”. A sam Grzegorz Nowosielski mówił: ,,Te 19 lat pracy na stanowisku Burmistrza dały mi ogromny bagaż doświadczeń, którym chętnie się podzielę. Jako samorządowiec jestem daleki od ideologii, bo ścieżka rowerowa czy autostrada nie ma barw politycznych. Bardzo blisko mi do Ruchu Polska 2050, który również daleki jest od ideologii. Chcę być blisko ludzi.” O braku polityki w wyszkowskich samorządach i w działaniach burmistrza Nowosielskiego trudno mówić.
Jeszcze jedno należy mieć na uwadze, a mianowicie, aby stwierdzenie burmistrza Nowosielskiego „Chcę być blisko ludzi” nie zmieniło się w inne „Chcę być blisko ludzi z ruchu Szymona Hołowni”, bo znów przeżyjemy trzęsienie zmieni i nalot na stanowiska oraz funkcje w samorządzie osób „bliskich” spoza dotychczasowych kręgów i spoza Wyszkowa. Wydaje się, że ciąg dalszy nastąpi…

/Janina Czerwińska/

353 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Przywróć naszą Ziemię” – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi

Dzień Ziemi to największe na świecie święto ekologiczne, obchodzone w 192 krajach. Zostało zapoczątkowane w 1990 r. Celem jego powstania...

Zamknij