ggg ggg

Bezpieczna Kobyłka. Miasto jest monitorowane.

– Od początku kadencji, czyli już od 4 lat pracujemy nad tym, żeby Kobyłka była miastem, w którym Mieszkańcy mają poczucie bezpieczeństwa. Jedną z ważnych inwestycji w tym zakresie było stworzenie od zera systemu monitoringu miejskiego, na który obecnie składają się aż 72 kamery – podkreśla Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć.

Temat bezpieczeństwa w Kobyłce powrócił w ubiegłym tygodniu, w związku z napadem na sklep spożywczy, który odbił się szerokim echem w mediach ogólnopolskich.
– Od początku kadencji, czyli już od 4 lat pracujemy nad tym, żeby Kobyłka była miastem, w którym Mieszkańcy mają poczucie bezpieczeństwa. Jedną z ważnych inwestycji w tym zakresie było stworzenie od zera systemu monitoringu miejskiego. Od liczby kamer wynoszącej dokładne okrągłe zero w 2018 roku, dotarliśmy aż do 72 kamer w chwili obecnej – podkreśla Burmistrz Edyta Zbieć.
– System monitoringu miejskiego w Kobyłce rozrastał się w ciągu kilku ostatnich lat, ale stale trwają prace nad jego rozbudową. Sukcesywnie zwiększamy liczbę miejsc w Mieście objętych nadzorem. Mamy 18 kamer na ulicach, 51 na parkingach „Parkuj i Jedź” (w tym również w wiatach rowerowych), 3 kamery na terenie Starego Basenu – w sumie nawet jeśli wziąć pod uwagę ostatni rok, to liczba kamer zwiększyła się prawie trzykrotnie.
Przed przystąpieniem do stworzenia, a potem rozbudowy monitoringu poprosiliśmy Komisariat Policji w Kobyłce o wskazanie najbardziej istotnych ich zdaniem lokalizacji na terenie Miasta. Mapę najbardziej newralgicznych miejsc, które powinny być obserwowane tworzymy więc wspólnie z Policją i ściśle z nią współpracujemy – obraz kamery jest bezpośrednio przekazywany do Komisariatu w Kobyłce – mówi Burmistrz Kobyłki, w ocenie której budowa monitoringu to niezmiernie istotna inwestycja z zakresu poprawy bezpieczeństwa w mieście.
– Z badania CBOS z czerwca 2022 wynika, że ponad cztery piąte ankietowanych uważa życie w Polsce za bezpieczne. Polacy niemal powszechnie uważają również, że ich najbliższa okolica jest miejscem spokojnym i niestwarzającym zagrożeń. Zależy mi, żeby Mieszkańcy Kobyłki znajdowali się w tym gronie.

/opr. KW/

638 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Serock świętuje 100-lecie odzyskania praw miejskich

1 stycznia 1923 r. Serock odzyskał prawa miejskie. W ubiegły piątek, 13 stycznia 2023 r. odbyły się obchody 100. rocznicy...

Zamknij