ggg
ggg ggg

#Akcja Donacja w CEZiU „Kopernik”

Uczennice CEZiU „Kopernik” wzięły udział w kampanii #Akcja Donacja, która ma na celu zmniejszenie skutków problemu ubóstwa menstruacyjnego w Polsce.

Akcja miała miejsce na przełomie marca i kwietnia 2021 r. Uczestniczyły w niej dziewczęta z klas I, II i III. Koordynatorem tej akcji był nauczyciel biologii pani Anna Gładkowska. Przy okazji tej akcji nauczyciel biologii, podczas lekcji, przeprowadził zajęcia profilaktyczne dotyczące dbałości o higienę osobistą.
„Akcja Donacja” to kampania, w ramach której zakupione przez konsumentów podpaski są dostarczane za pośrednictwem PCK do szkół podstawowych i średnich. Razem z PCK, marka Always wspiera najnowszą kampanię #Akcja Donacja, prowadzoną od 2020 r.
W wielu krajach miesiączka nadal jest tematem tabu, co niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. Gdy brakuje podpasek czy tamponów, młode dziewczyny tracą komfort i wpływa to znacząco na ich samoocenę. W Polsce problem ten dotknął niemalże 1 na 6 dziewcząt.
/CEZiU Kopernik/

101 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pułtuski Punkt Szczepień Powszechnych przygotowany do działania

Pułtuski Punkt Szczepień Powszechnych po koniec ubiegłego tygodnia uzyskał akceptację Narodowego Funduszu Zdrowia i od poniedziałku, 25 kwietnia był już...

Zamknij