ggg
ggg ggg

9 mln zł dla Gminy Radzymin na budowę II etapu al. Lecha Kaczyńskiego!!!

Gmina Radzymin otrzyma blisko 9 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę II etapu al. Lecha Kaczyńskiego (od ul. Mokrej do ul. Wyszyńskiego). – To piękna historia o tym, że wielkie rzeczy biorą się ze śmiałych pomysłów – cieszy się burmistrz Krzysztof Chaciński.

W minioną środę, 21 kwietnia Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach której Gmina Radzymin otrzymała blisko 9 mln zł na budowę drugiego etapu al. Lecha Kaczyńskiego, nazywanej północną obwodnicą Radzymina.
– To, co niedawno wydawało się być poza naszym zasięgiem, jest już na wyciągnięcie ręki. To piękna historia o tym, że wielkie rzeczy biorą się ze śmiałych pomysłów. Kilka lat temu niedowierzano, że ruch ciężarowy z centrum Radzymina da się wyprowadzić, gdy już zaprojektowano Drogę Północną (dziś Kaczyńskiego) powstał problem sfinansowania jej budowy. Problem, który dziś został całkowicie rozwiązany – mówił, nie kryjąc zadowolenia burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, a następnie dodał:
– Kilka miesięcy temu Radzymin otrzymał z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 12 mln zł dofinansowania do budowy pierwszego etapu. Dziś trwa już jego budowa, a warty 19 mln zł kontrakt realizuje firma „Czystość”. Jednak dopiero realizacja drugiego etapu (od ulicy Mokrej do ul. Wyszyńskiego) nada całej inwestycji sens.
Wiele osób przyczyniło się do tego sukcesu począwszy od radnych, którzy podzielili moją wizję budowy tej drogi, przez projektantów – firmę VIANIFRA, pracowników nadzorujących projekt – Jolantę Marchewkę, Mariusza Kierszulisa, pracowników pozyskujących środki zewnętrzne – EmiliięKamińską, Martę Tumankiewicz, po osoby które wspierały ten wniosek na kolejnych etapach – Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka i Marzenę Małek – to nasz wspólny sukces!
Burmistrzowi Radzymina serdecznie gratulujemy. Ziszczający się sen o al. Lecha Kaczyńskiego, za sprawą której wyprowadzony zostanie ruch ciężarowy z centrum miasta, to niewątpliwie największy sukces w tej kadencji.
I etap budowy północnej obwodnicy Radzymina jest już realizowany. Trwa m.in. budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Weteranów, Przemysłowej i Księżycowej.
Jak informuje Gmina Radzymin wkrótce ogłoszony zostanie przetarg, aby oba etapy al. Lecha Kaczyńskiego były gotowe już w 2022 roku.

/opr. KW/

145 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niebezpieczny precedens, wyjście przed szereg czy moralny obowiązek?

W ubiegły poniedziałek, 26 kwietnia odbyła się w trybie zdalnym 31. Sesja Rady Miejskiej w Radzyminie, podczas której radni po...

Zamknij