ggg

76. ROCZNICA ODBICIA WIĘŹNIÓW Z PUŁTUSKIEGO WIĘZIENIA UB

W niedzielę, 27 listopada br. w Pułtusku odbyła się uroczystość upamiętniająca 76. rocznicę wyswobodzenia więźniów z pułtuskiego więzienia UB – “ostatnią wielką akcję podziemia niepodległościowego w Polsce”, zorganizowana przez członków i sympatyków Klubu Gazety Polskiej z pomocą Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty, drużyny harcerskiej ZHR w Winnicy oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Józefa, po zakończeniu której delegacje złożyły kwiaty pod tablicą przed kościołem. Następnie, uczestnicy uroczystości zapalili znicze pod muralem upamiętniającym wydarzenie, przy ul. I.Daszyńskiego.
W obchodach udział wzięli przedstawiciele Kombatantów, ugrupowań politycznych i organizacji społecznych. W imieniu Samorządu Gminy Pułtusk kwiaty złożyli Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku Ireneusz Purgacz oraz Radny Rady Miejskiej w Pułtusku Adam Prewęcki.

/Info, foto UM Pułtusk/

392 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Otwarcie wystawy „Panteon sportu” z wizytą wiceministra Arkadiusza Czartoryskiego w CEZiU Kopernik w Wyszkowie

W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. na terenie wyszkowskiej szkoły - Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik została otwarta wystawa...

Zamknij