ggg ggg

Otwarcie wystawy „Panteon sportu” z wizytą wiceministra Arkadiusza Czartoryskiego w CEZiU Kopernik w Wyszkowie

W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. na terenie wyszkowskiej szkoły – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik została otwarta wystawa poświęcona wielkim postaciom, mistrzom oraz wyjątkowym momentom w polskim sporcie.

Wystawa pt. „Panteon sportu” – projekt ukazujący piękno polskiego sportu wiązał się z wizytą w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w Wyszkowie sekretarza stanu, wiceministra Arkadiusza Czartoryskiego reprezentującego Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt „Panteon sportu” – najpiękniejsze chwile zapisane w pamięci polskich kibiców jest projektem realizowanym przez Instytut Łukasiewicza i współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 28 listopada wystawa została otwarta na terenie szkoły CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie w obecności gości: wiceministra Arkadiusza Czartoryskiego, starosty wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego, członka Zarządu Powiatu Teresy Czajkowskiej, radnej powiatowej Justyny Garbarczyk, naczelnik Wydziału Edukacji Agnieszki Deptuły, dyrekcji szkoły na czele z dyrektor Moniką Kluczek oraz zaproszonych dyrektorów innych placówek i trenerów oraz przedstawicieli klubów sportowych z powiatu i miasta Wyszkowa. Zebranych przywitała dyrektor CEZiK „Kopernik”, a współprowadząca młodzież pokrótce wymieniła zaprezentowane na tablicach „momenty – piękna sportu w różnych chwilach”. Następnie głos zabrał wiceminister Arkadiusz Czartoryski, który po swojej wypowiedzi i dokonaniu wpisu w księdze pamiątkowej, otworzył wystawę. Jak podkreślał wiceminister A. Czartoryski: „Mam nadzieję, że wystawa będzie inspiracją dla wyszkowskiego sportu”. W kilku słowach opisał prezentowaną wystawę oraz projekt. Starali się połączyć te momentu triumfu wybitnych sportowców rozpoczynając od lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, aż po dzień dzisiejszy” – zapewniał. Zachęcał również do przypomnienia wyszkowskiej sportowej historii i zawodników oraz klubów, których on sam również pamięta. Minister przedstawił także ofertę projektów, z których mogą skorzystać mieszkańcy, młodzież szkolna i kluby sportowe zarówno szkolne, jak i te działające niezależnie. Wspomniał o budowie hali sportowej przy Centrum Kopernik budowanej przez samorząd powiatowy i współfinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (ok. 3 mln zł) oraz Program Rządowy Polski Ład (ok. 11 mln zł), która już w przyszłym roku będzie oddana do użytku szkole i mieszkańcom Wyszkowa. Gratulował również staroście wyszkowskiemu Jerzemu Żukowskiemu tak ważnego i wartościowego projektu przyczyniającego się do ogromnego polepszenia bazy sportowej w powiecie. Zachęcał do korzystania z dużych środków przeznaczonych na sport przez obecny polski rząd. Kwoty wzrostu nakładów są wyjątkowe – 3 i półkrotny ich wzrost: w latach 2015 – 2016 wynosił 800 milionów złotych, a obecnie to już 3 miliardy 500 milionów złotych.
Po otwarciu wystawy zebrani obejrzeli pokazy sportowe przygotowane przez młodzież i nauczycieli szkoły: Piotra Trześniewskiego i Błażeja Sarnackiego (pokaz szybki na tarczę), Oliwii Tolak uczennicy z kl. II (układ taneczny), Andrzeja Grajczyka i Romana Żebrowskiego
(pokaz karate).
Na zakończenie zaproszono działaczy sportowych i przedstawicieli klubów na wykład dotyczący pozyskania środków na potrzeby sportowe przygotowany przez wiceministra Arkadiusza Czartoryskiego.
./J.Cz./

410 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Miejski i Gminny Ośrodek Kultury Łochowie zakończył właśnie dwuletni projekt TISZ

Głównym celem projektu była edukacja kulturalna młodzieży z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, podniesienie ich kompetencji kulturowych w zakresie wiedzy o teatrze,...

Zamknij