ggg ggg ggg

100 lecie mieszkańca gminy Andrzejewo P. Tadeusz Wardaszka

W dniu 27 września 2023 roku w domu Państwa Janiny i Andrzeja Wardaszków w Królach Dużych odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Wszystko za sprawą Pana Tadeusza Wardaszka (ojca Pana Andrzeja), który jest najstarszym mieszkańcem gminy Andrzejewo, i który 24 września 2023r. skończył 100 lat. Aby uczcić tak zacny jubileusz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności drogiemu Jubilatowi złożyli: Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Pan Marcin Grabowski, który odczytał list przesłany przez Premiera Mateusza Morawieckiego, Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera oraz Kierownik USC w Andrzejewie Pani Grażyna Baranowska. Pani Wójt przekazała Jubilatowi piękny bukiet kwiatów oraz prezent. Następnie uczestnicy uroczystości wspólnie wznieśli toast oraz odśpiewali Panu Tadeuszowi gromkie 200 lat.
W czasie spotkania dostojny Jubilat opowiadał o swoim dzieciństwie, biedzie jaka dotknęła wtedy wszystkich ze względu na trudny czas wojny. Ciężka praca wywarła bardzo duży wpływ na życie naszego Jubilata, który mimo przeciwności losu, razem z żoną wychował 3 synów oraz doczekał 5 wnucząt i 8 prawnucząt.
Pan Tadeusz Wardaszka jest w tak doskonałej formie, że gdyby nie akt urodzenia sporządzony w 1923 roku, trudno byłoby uwierzyć, że ma aż tyle lat. Mimo, że 15 lat temu miał drugi zawał w czerwcu bieżącego roku był w sanatorium sam bez opiekuna i doskonale sobie tam radził. W ogóle ma dobrą pamięć i wszystkie czynności wykonuje samodzielnie, każdego dnia chodzi na spacery po 2 kilometry.
Panu Tadeuszowi życzymy jeszcze wielu lat w tak dobrej kondycji i zdrowiu.

/Info UG Andrzjewo/

342 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Aktywność KGW w gminie Zaręby Kościelne

We wrześniu 2023 roku na terenie gminy Zaręby Kościelne powstało dziesiąte już w naszej gminie Koło Gospodyń Wiejskich „Zgleczewiacy”. W...

Zamknij