ggg ggg ggg ggg

Aktywność KGW w gminie Zaręby Kościelne

We wrześniu 2023 roku na terenie gminy Zaręby Kościelne powstało dziesiąte już w naszej gminie Koło Gospodyń Wiejskich „Zgleczewiacy”. W skład koła wchodzą mieszkańcy wsi Zgleczewo Panieńskie i Zgleczewo Szlacheckie.

Pozostałe dziewięć KGW aktywnie działa i uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym naszej gminy. Spektakularny sukces odniosło KGW Chmielewo zdobywając po raz drugi I miejsce na szczeblu powiatu i wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim w Bitwie Regionów z potrawą „Flaczki znad Wągrody”. Gminę Zaręby Kościelne reprezentowało w Bitwie Regionów także KGW Kępiste Borowe zdobywając wyróżnienie za ,,Bigos z cukinii”.
W piękną słoneczną niedzielę, 10 września KGW Chmielewo zorganizowało Piknik Rodzinny, podczas którego obchodzono Jubileusz 5-lecia działalności koła oraz 10-lecia zespołu „Kwiaty Polskie” – dobrze znanego na terenie powiatu ostrowskiego . Na pikniku tym, jak również na wielu innych uroczystościach nie mogło zabraknąć KGW Zaręby Kościelne w ramach, którego prężnie działa zespół „Zapominajka”. KGW „Pętkowiacy” reprezentowało naszą gminę na Dożynkach Powiatowych przygotowując bogato zdobione w kwiaty i zboża stoisko wypełnione przepysznymi potrawami regionalnymi. KGW „Świerżewianki” zorganizowało 26 sierpnia 2023 dla dzieci piękną i klimatyczną imprezę „Zakończenie Wakacji”, a KGW „Zakrzewiacy” – 17 września piknik „ZintegrujMy się”, o którym pisały media i wzięło w nim udział setki okolicznych mieszkańców. Piknik bogaty był w występy znanych zespołów, różnorodne stoiska, atrakcje dla dzieci i dorosłych.
KGW „Gąsiorowianki” na pikniku w Zakrzewie Kopijkach wspólnie z Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym przygotowały wiele smakołyków organizując akcję charytatywną na rzecz Urszuli Załuska. Działania te wnoszą znaczący wkład w społeczny rozwój wsi na rzecz aktywizacji społecznej mieszkańców, integracji międzypokoleniowej, twórczego i kulturalnego spędzania wolnego czasu, jak również podtrzymywania tradycji folklorystycznych.

/Info UG Zaręby Kościelne/

882 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
40 lat minęło…

W 2023r. mija 40 lat od chwili powstania Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej.W 1983r. zostało ono oficjalnie wpisane do rejestru stowarzyszeń,...

Zamknij