ggg
ggg ggg

Zmiana w Radzie Powiatu Wołomińskiego. Anna Cecylia Uścińska objęła mandat po Robercie Perkowskim

W ubiegły czwartek, 8 października odbyła się w trybie zdalnym dwudziesta piąta sesja Rady Powiatu Wołomińskiego, podczas której ślubowanie złożyła pani Anna Cecylia Uścińska – nowa radna, obejmująca mandat po Robercie Perkowskim.

Objęcie mandatu radnej powiatu wołomińskiego przez p. Annę Cecylię Uścińską odbyło się na mocy Postanowienia nr 1984/2020 Komisarza Wyborczego w Warszawie III z dn. 5 X 2020 r. w sprawie obsadzenia mandatu radnego Rady Powiatu Wołomińskiego.
W treści rzeczonego postanowienia czytamy:
„W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Roberta Perkowskiego w Okręgu Wyborczym nr 1, stwierdzonym Postanowieniem nr 1977/2020 Komisarza Wyborczego w Warszawie III z dn. 18 września br. stwierdza się, że na jego miejsce wstępuje Anna Cecylia Uścińska, kandydatka z tej samej listy nr 10 zgłoszonej przez Komitet Wyborczy PiS, która w wyborach uzyskała kolejną największą liczbę głosów, a nie utraciła prawa wybieralności oraz nie zrzekła się pierwszeństwa do objęcia mandatu.”
Warto w tym miejscu przypomnieć, iż na początku września Robert Perkowski złożył rezygnację z piastowania funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Wołomińskiego, a także poinformował Biuro Rady Powiatu o zamiarze rezygnacji z mandatu radnego. (Postanowieniem Komisarza Wyborczego mandat Roberta Perkowskiego został wygaszony w dniu 18 września br.).
W związku z powyższym, mandat radnego przypadł p. Annie Cecylii Uścińskiej (cenionej działaczce od lat zaangażowanej w działalność społeczną i emerycką, a prywatnie mamie posła Piotra Uścińskiego).
Podczas ubiegłotygodniowych obrad, nowo zaprzysiężoną radną powitał w imieniu wszystkich radnych przewodniczący Rady Powiatu: – Witamy Panią serdecznie w gronie radnych powiatu wołomińskiego. Liczymy na Pani wiedzę, zaangażowanie i cenne rady – powiedział Adam Pietrzak.
Również w imieniu redakcji serdecznie gratulujemy p. Annie Uścińskiej objęcia mandatu i życzmy owocnej pracy na rzecz mieszkańców powiatu wołomińskiego..

/opr. R.L.
źródło: powiat wołomiński/

309 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymin otrzyma środki na budowę kompleksu boisk i sensorycznego placu zabaw

Gmina Radzymin pozyskała blisko 800 tys. zł dofinansowania z rządowego programu „Sportowa Polska” na budowę kompleksu boisk, sensorycznego placu zabaw...

Zamknij