ggg ggg ggg ggg

ZŁOTE GODY w Tłuszczu

W ubiegłą sobotę, 30 stycznia, odbyła się w Tłuszczu dostojna uroczystość 50 – lecia pożycia małżeńskiego dwudziestu par z terenu gminy.

 

5

Jubilaci zostali odznaczeni pamiątkowym medalem nadanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a wyjątkowej rocznicy gratulował im osobiście biskup Marek Solarczyk.

Obchody, tak niezwykłe zarówno dla małżonków, jak i ich rodzin, rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez biskupa Solarczyka. Podczas nabożeństwa pary odnowiły swoje przyrzeczenia, jakie pięćdziesiąt lat temu wygłosili na ślubnym kobiercu. W imieniu jubilatów państwo Marianna i Aleksander Pergołowie podziękowali księdzu biskupowi za przybycie oraz kapłanom z parafii Przemienienia Pańskiego, proboszczowi Dariuszowi Siwarskiemu oraz wikariuszowi Pawłowi Cudnemu, za wspólną Eucharystię.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Tam małżonkowie oraz ich rodziny wysłuchali życzeń od burmistrza Pawła Bednarczyka oraz vice-przewodniczącego Rady Miejskiej Włodzimierza Fydryszka. Burmistrz odznaczył obecnych jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanym przez prezydenta Andrzeja Dudę. Po tych wyjątkowo podniosłych chwilach nastąpił czas na poczęstunek przy kawie i herbacie. Do stołu wspólnie z jubilatami zasiedli biskup Marek Solarczyk, proboszcz Dariusz Skwarski, władze miasta w osobach burmistrza Pawła Bednarczyka, vice-przewodniczącego Rady Miejskiej Włodzimierza Fydryszka, zastępcy burmistrza Waldemara Banaszka oraz zastępca kierownika urzędu stanu cywilnego Romuald Zacharski. Spotkanie stało się okazją do stoczenia wielu miłych pogawędek, prym wiódł w tym zakresie biskup Solarczyk, który z każdym obecnym zamienił choć kilka ciepłych słów. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było, gdy Ekscelencja osobiście pokroił okolicznościowy jubileuszowy tort dla par. Pod koniec spotkania wszyscy życzyli sobie kolejnej uroczystości za dziesięć lat, tym razem z okazji 60-tej rocznicy ślubu.

Jubileusz pięćdziesięciu lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowały następujące pary: Marianna i Tadeusz Balcerakowie z Balcerów, Stefania i Henryk Bednarczykowie z Chrzęsnego, Jadwiga i Kazimierz Beredowie z Tłuszcza, Teresa i Eugeniusz Białkowie z Białek, Jadwiga i Wacław Chmielewscy z Rysia, Elżbieta i Sylwester Gotowcowie z Konarów, Jadwiga i Zdzisław Groszkowie z Miąsego, Krystyna i Janusz Gzowscy z Fiukałów, Krystyna i Roman Jachacowie z Postolisk, Aleksandra i Marian Jędrzejczykowie z Tłuszcza, Teresa i Jan Kraszewscy z Chrzęsnego, Marianna i Stanisław Krawczykowie z Jarzębiej Łąki, Wiesława i Ryszard Matakowie z Tłuszcza, Teresa i Zdzisław Matejakowe z Tłuszcza, Irena i Marian Mikulscy z Jasienicy, Lucyna i Ryszard Mościccy z Jarzębiej Łąki, Zofia i Stanisław Ołdakowie z Jasienicy, Marianna i Aleksander Pergołowie z Tłuszcza, Teresa i Tadeusz Światowie z Mokrej Wsi oraz Jadwiga i Witalis Zajdencowie z Tłuszcza.

 

 

4 1 2

3 140 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Studniówka z super polonezem

Maturzyści 2016 z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Stoczku w tym roku bawili się 30 stycznia, ale tym razem bal odbył...

Zamknij