ggg ggg ggg ggg

Złote Gody 2023
w Gminie Brańszczyk

Zgodnie z długoletnią tradycją, 16 marca 2024 roku obchodzono w naszej gminie Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego.

Obchody rozpoczęto Mszą Św. w intencji jubilatów w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, którą odprawili: ks. Jacek Kotowski – Duszpasterz Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, ks. proboszcz Jerzy Brzeziński z Brańszczyka, ks. proboszcz Andrzej Grzybowski z Poręby Średniej. Ks. Jacek podziękował małżonkom za ich obecność, za świadectwo tego, że małżeństwo ma sens, i że dobrze jest dotrzymać przysięgi złożonej przed
50-ciu laty. Małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie i otrzymali z rąk duchownych poświęcone krzyże.
Druga część uroczystości odbyła się w Sali Bankietowej SYLWIA w Nowej Wsi.Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń, ale także długie lata znojnej pracy wymagające wielu wyrzeczeń, to troska o byt i pomyślność rodziny – mówiła kierownik USC Iwona Bralewska witając jubilatów i zaproszonych gości.
Wójt Gminy Wiesław Przybylski skierował słowa podziękowania i uznania dla jubilatów.

Z tej tak miłej okazji, jubileuszu Waszego pożycia małżeńskiego składam Wam gratulacje za godne przeżycie tej wspólnej drogi życia. Na żaden medal nie pracuje się tak długo – dodał, składając jubilatom życzenia na przyszłość.
Pan Adam Błoński, w imieniu przewodniczącej Rady Gminy w Brańszczyku Ewy Beaty Wielgolaskiej oraz własnym złożył jubilatom życzenia wielu lat życia w zdrowiu i miłości.
2023 roku w Gminie Brańszczyk jubileusz „Złotych Godów” obchodziło 28 par, 22 pary złożyły wniosek o przyznanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a na oficjalne obchody przybyło 17 par.
W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dekoracji przyznanymi medalami dokonał wójt Wiesław Przybylski, a wiceprzewodniczący Rady Gminy Adam Błoński wręczył jubilatom dyplomy i kwiaty.
Odznaczenia otrzymali:

 1. Krystyna i Janusz Brzezińscy
 2. Wiesława i Jan Brzostkowie
 3. Barbara i Henryk Elertowie
 4. Wanda i Mieczysław Heronimkowie
 5. Helena i Stanisław Jabłońscy
 6. Elżbieta i Jan Kalbarczykowie
 7. Karolina i Jan Kryszkiewiczowie
 8. Fredysława i Eugeniusz Krzepiccy
 9. Halina i Stanisław Kuleszowie
 10. Henryka Macioch
 11. Halina i Jan Olbrysiowie
 12. Regina i Jerzy Olbrysiowie
 13. Marianna i Mieczysław Pochmarowie
 14. Lucyna i Zdzisław Ponichterowie
 15. Romualda i Edward Puścianowie
 16. Elżbieta i Stefan Wiśniewscy
 17. Jadwiga i Antoni Wiśniewscy
  „Diamentowe Gody” obchodzili:
 18. Czesława i Czesław Bardyszewscy
 19. Ludwika i Władysław Fydrychowie
 20. Elżbieta i Ryszard Samselscy
  Tą część obchodów zakończono wzniesieniem toastu i odśpiewaniem (gromkim) „Sto lat”.
  Po części oficjalnej jubilaci i goście uczestniczyli w obiedzie, a na zakończenie zostali zaproszeni przez sekretarz gminy Panią Beatę Wójcik na tort.
  Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Darmanista z Brańszczyka pod batutą Pana Dariusza Pieńkosa.

/Info UG Brańszczyk/

155 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jeżeli zostanę wójtem Gminy Dąbrówka, na pewno nie rozczaruję mieszkańców!

– rozmowa z Zenonem Zadróżnym, kandydatem na Wójta Gminy Dąbrówka W nadchodzących wyborach samorządowych kandyduje Pan na Wójta Gminy Dąbrówka....

Zamknij