ggg

„Zima w mieście”

W dniach: 22-26 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka odbywały się półkolonie „Zima w mieście”, w których udział wzięło 15 uczestników z klas I-III. Była to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, rozwijania pasji oraz poznania pomysłów na kreatywne spędzanie czasu wolnego.

Już pierwszego dnia półkolonii dzieci wybrały się na basen do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, gdzie po krótkim instruktażu ratownika korzystały z infrastruktury pływalni: basenu, jacuzzi oraz wodnego toru przeszkód.
We wtorek, po obejrzeniu filmu edukacyjnego „Zawód strażak”, pogadance na temat pracy strażaków oraz przygotowaniu specjalnych laurek i podziękowań, grupa wybrała się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie. Dzieci wzięły udział w lekcji bezpieczeństwa oraz zwiedziły budynek strażnicy. Miały także okazję do zapoznania się ze sprzętem strażackim i samochodami bojowymi pod okiem naczelnika pana Grzegorza Łapińskiego oraz pana Pawła Ożarowskiego.
W środę, 24 stycznia uczestnicy półkolonii obejrzeli film w Miejskiej Sali Koncertowej, tworzyli logo półkolonii, maski karnawałowe na bal oraz uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych w sali gimnastycznej.
Czwartek był dniem odwiedzin. Na początku dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych przygotowanych przez instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego „SAMEJUDO”, które okazały się świetną lekcją zdrowej rywalizacji oraz kreatywnego spędzania czasu. Potem naszą półkolonię odwiedziła pani Renata Modzelewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie oraz pan Rafał Szymański z KPP Wołomin. Goście przeprowadzili lekcję na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zabaw zimowych oraz bezpieczeństwa w sieci.
Ostatniego dnia, dzieci po przystrojeniu sali wcześniej wykonanymi ozdobami, wzięły udział w balu karnawałowym z zabawami tanecznymi i konkursami. Własnoręcznie przygotowały również zdrowe przekąski – szaszłyki owocowe oraz pięknie przygotowały stół.
Na koniec każdy uczestnik półkolonii otrzymał medal za aktywny udział, przestrzeganie regulaminu oraz wzorowe zachowanie.

/Emilia Żmijewska – Łapińska/

93 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przekazanie OSP Brańszczyk ksrg nowego pojazdu typu Quad

W dniu 17 stycznia 2024 r. miało miejsce oficjalne przekazanie nowego pojazdu typu Quad jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku...

Zamknij