ggg ggg

Zespół Szkół w Małkini Górnej podpisał porozumienie z PKP Intercity

W dniu 23 listopada w Zespole Szkół im. S. Staszica w Małkini Górnej obchodzono uroczyście Święto Kolejarzy.

Nie zabrakło życzeń i kwiatów, ale najważniejszym punktem wydarzenia było podpisanie umowy o współpracy w zakresie kształcenia zawodowego uczniów technikum transportu kolejowego między spółką PKP Intercity a małkińskim Staszicem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: zastępca Dyrektora Zakładu Centralnego „PKP Intercity” S.A. w Warszawie do spraw handlowych Grzegorz Sasin, kierownik produktu Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi PKP Intercity S.A w Warszawie z Centrali Spółki Ewa Moc, Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek oraz Członek Zarządu Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej Stefan Rostkowski.
Dzięki podpisanemu porozumieniu uczniowie małkińskiej „kolejówki” będą mogli przystąpić do programu stypendialnego, którego fundatorem jest PKP Intercity oraz odbywać praktyki zawodowe w zakładach spółki. Ponadto odbywać się będą warsztaty prowadzone przez specjalistów PKP Intercity i wizyty studyjne w obiektach i biurach firmy. Spółka zatrudnia w całym kraju ponad 8,5 tys. pracowników oraz oferuje zatrudnienie na wielu stanowiskach.
PKP Intercity to kolejny już pracodawca, z którym współpracuje z małkińską szkołą. W latach ubiegłych Zespół Szkół nawiązał współpracę z PKP PLK S. A. oraz z Kolejami Mazowieckimi – KM sp. z o. o., która jest z powodzeniem kontynuowana.
W trakcie uroczystości zaproszeni goście obejrzeli serwis informacyjny TV Staszic oraz kolejowe wydanie popularnych „Milionerów”. Zostały również wręczone nagrody w II edycji konkursu fotograficznego „Kolej w obiektywie”: I miejsce zajął uczeń klasy ITK Szymon Brodowski, II miejsce – Jakub Samsel z kl. IVTKB, a III miejsce przypadło Cezaremu Sierocie z kl. IIITK. Ponadto uroczyście otworzono pracownię symulatorów sterowania ruchem kolejowym.

/Zespół Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej/

423 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Projekt „Turystyka nordic walking”

Nordic walking to coraz popularniejsza w naszym kraju forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami, którą można uprawiać bez...

Zamknij