ggg ggg ggg

Zdrówko Legionowo zaprasza na pyszne obiady!

W środę, 30 października 2019 r., na legionowskiej mapie kulinarnej pojawiła się nowa restauracja – Zdrówko Legionowo, a zarazem pierwszy w powiecie Zakład Aktywności Zawodowej, będący miejscem pracy dla 18 osób niepełnosprawnych.

W ostatnią środę października, w samo południe, w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 10, nastąpiło uroczyste otwarcie restauracji Zdrówko Legionowo, prowadzonej przez Fundację „Emanio Arcus”, (znaną m.in. z projektu Bezpiecznapodroz.org).
Zdrówko Legionowo powstało we współpracy z Mazowieckim Urzędem Marszałkowskim i jest Zakładem Aktywności Zawodowej, w którym pracuje 10 osób ze znacznym upośledzeniem oraz 8 z umiarkowanym plus 7 osób wsparcia (terapeuta/trener).
„Jest to pierwsze tego typu miejsce w Polsce, wzorowane na szwedzkim modelu, czyli najlepszym z możliwych, gdzie niepełnosprawni w oparciu o skandynawskie wzorce będą pracować w możliwie najlepszych warunkach. Chcieliśmy, aby dzięki nim i za ich przyczyną była to stołówka, ale 5 gwiazdkowa. Pomocą szkoleniową – gastronomiczną zajęli się: Gieno Miętkiewicz (wieloletni menager Roberta Makłowicza i Karola Okrasy) oraz Carlos Gonzales Tejera (wiceszef Polskiego Stowarzyszenia Kucharzy). Zdrówko Legionowo to miejsce bez barier. Tutaj wszyscy jesteśmy równi. Stawiamy na zdrowie i miłą, ciepłą atmosferę. To właśnie u nas aż 18 osób z różnymi niepełnosprawnościami stara się, aby obsłużyć każdego z Was na najwyższym poziomie. To miejsce jest efektem wielomiesięcznej, ciężkiej pracy zaangażowanych ludzi, którzy wspólnie pracowali na sukces. Przez cały okres przygotowań do otwarcia naszej stołówki jeździliśmy po całej Polsce, a nawet poza jej granice, aby dowiedzieć się jak najwięcej i zrobić wszystko co w naszej mocy, aby stworzyć to wyjątkowe dla nas miejsce” – zapewniają inicjatorzy przedsięwzięcia, przedstawiciele Fundacji „Emanio Arcus”.
Trzeba przyznać, że pierwszy w powiecie legionowskim Zakład Aktywności Zawodowej już przed otwarciem budził spore zainteresowanie. Nic zatem dziwnego, że na uroczystej inauguracji zjawiło się wielu gości, a wśród nich m.in.: Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, posłowie: Ewa Tomaszewska i Piotr Uściński, wicestarosta legionowski Konrad Michalski, wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski, nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna Stefan Traczyk, Komendant Straży Miejskiej Ryszard Gawkowski, prezes PWK Grzegorz Gruczek oraz prezes KZB Irena Bogucka.
Wszyscy goście byli zachwyceni i zapewniali, że z pewnością będą tutaj wracać.
Domowy wystrój, przyjemne, modnie urządzone wnętrze wręcz zachęca do skosztowania tu potraw. Co ważniejsze, Zdrówko Legionowo to miejsce, w którym zgodnie z nazwą duży nacisk kładzie się na zdrowie. Tu nie liczy się ilość, tylko jakość. Sprawdzone domowe przepisy, naturalnie uprawiane owoce i warzywa, dużo przypraw, żadnej chemii za niską cenę, to coś co ich wyróżnia. Każdy klient poczuje się tak samo ważny i bardzo dobrze obsłużony. Ponadto, miłym zaskoczeniem okazuje się cena za jaką można tu zjeść pyszny obiad, składający się z dwóch dań i deseru.
Gorąco polecamy. Zajrzyjcie koniecznie.

/opr. KW; EA/

4 049 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
OŚWIADCZENIE BURMISTRZA ŁOCHOWA

Odnosząc się do zarzutów opisanych w wyjątkowo nierzetelnym artykule Gazety Wyborczej pt. „Rail Baltica. PiS-owski burmistrz Łochowa z zarzutami prokuratorskimi....

Zamknij