ggg
ggg

Zbigniew Kamiński po raz trzeci starostą

Podczas pierwszej w tej kadencji sesji Rady Powiatu radni wybrali starostę ostrowskiego, wicestarostę, Zarząd Powiatu, a także przewodniczącego Rady Powiatu i jego zastępców.

Sesja odbyła się w poniedziałek, 1 grudnia, a rozpoczął ją najstarszy radny, Mieczysław Szymalski. Po rozdaniu zaświadczeń o wyborze na radnego, przez przewodniczącą Powiatowej Komisji Wyborczej Iwonę Makarską, nastąpiło zaprzysiężenie radnych Rady Powiatu V kadencji.
Następnie powołano trzyosobową komisję skrutacyjną, która czuwała nad przebiegiem wyborów m.in. starosty i przewodniczącego Rady. Przewodniczącym Rady Powiatu został po raz trzeci Dariusz Rafalik (KWW Wspólnie dla powiatu), który od tego momentu prowadził dalszą część sesji.
Jedynym kandydatem na starostę był Zbigniew Kamiński (KWW Wspólnie dla powiatu), który w tajnym głosowaniu otrzymał poparcie wszystkich radnych i tym samym został po raz trzeci starostą ostrowskim. Wicestarostą została radna Urszula Wołosiewicz (KW Prawo i Sprawiedliwość), a zastępcami przewodniczącego Rady Stefan Kazimierz Rostkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) i Zbigniew Chrupek (KW Prawo i Sprawiedliwość).
W skład Zarządu oprócz starosty i wicestarosty weszli: Krystyna Gumkowska (KW Prawo i Sprawiedliwość), Tadeusz Jabłonka (KW Prawo i Sprawiedliwość) i Marek Kamiński (KWW Wspólnie dla powiatu). MU

DSCF2421

DSCF2432

 

DSCF2451

2 538 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
PRZERWANE OBRADY W MIEŚCIE

W poniedziałek 1 grudnia odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Ostrów Mazowiecka. Sesja była bardzo krótka, ponieważ radni wybrali jedynie...

Zamknij