ggg

Zapełnione nakrętkami serce zdało egzamin

Gmina Sadowne kilka tygodni temu zakupiła specjalne czerwone serce, aby mieszkańcy mogli wspomagać chore dzieci poprzez zbieranie plastikowych nakrętek.

Przy budynku Urzędu Gminy Sadowne w listopadzie wójt gminy Waldemar Cyran zainstalował urządzenie i każdy chętny mógł drobnym przecież gestem przyczynić się do wspomagania chorego Michasia Boguckiego. Obecnie serce zapełniło się w całości, ale akcja pomocy na tym się nie zakończyła. Gmina Sadowne również dołączyła do akcji #SerceDlaMichasia. Kolejnymi nominowanymi zostali: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, OSP KSRG Sadowne, Węgrów.
Zasady uczestnictwa są bardzo proste, osoby nominowane muszą pokazać na swoim profilu serce. Filmik, zdjęcie, gest etc. Zdjęcie oznaczamy hasłem „#SerceDlaMichasia”. Jeśli zadanie zostanie wykonane, wpłacają min. 5 zł, jeśli nie – min. 10 zł na konto Michałka. Nominowane instytucje mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować min. 3 osoby, firmy bądź instytucje. https://www.siepomaga.pl/gaszyn-challenge.
Na terenie gminy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem prowadzi bardzo aktywną akcję na rzecz chorego chłopca. Ostatnio, np. wystawili na licytację dla Michasia dwa dwuosobowe vouchery uprawniające do udziału w jednodniowych warsztatach balistycznych lub dwa dwuosobowe vouchery dające możliwość uczestnictwa w jednodniowych warsztatach carvingowych. Tematyka zajęć obejmuje wykonywanie dekoracji kwiatowych z owoców i warzyw oraz tworzenie kompozycji przestrzennej. Wydaje się, że nie będzie to ostatni pomysł młodych i starszych mieszkańców gminy Sadowne mający na celu niesienie pomocy potrzebującym.
/J.Cz., foto. KW/

494 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podpisano umowy na realizację inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych

Samorząd Powiatu Węgrowskiego w dniu 9 grudnia 2020 r. podpisał umowę na realizacje trzech inwestycji drogowych. W wydarzeniu wzięli udział...

Zamknij