ggg

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Szkołach Podstawowych w gminie Andrzejewo

W dniu 22 czerwca 2023 r. w oddziale przedszkolnym w Andrzejewie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. W tym dniu przedszkolaki zakończyły swoją edukację. Uroczyście pożegnano dzieci z grupy 6 – latków, które od 1 września zostaną uczniami klas pierwszych. Rodzicom oraz zaproszonym gościom wiele emocji tj. radości oraz wzruszeń dostarczyły artystyczne występy dzieci.

23 czerwca 2023 roku odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego. Jest to dzień, w którym uczniowie żegnają się z murami szkoły oraz rozpoczynają wakacje. Szkoły podstawowe w gminie Andrzejewo zostały pożegnane przez uczniów na czas wakacji. Jednak klasa ósma pożegnała się ze szkołą bezpowrotnie, otrzymując miano absolwentów szkoły. Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla uczniów i nauczycieli niezwykłe wydarzenie, wzbudzające wiele pozytywnych emocji. Zgodnie z tradycją przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego, odprawiona została w kościele parafialnym Msza Święta. W nabożeństwie uczestniczyli nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. Następnie rozpoczęło się podsumowanie roku szkolnego 2022/2023 w każdej z gminnych Szkół Podstawowych: w Starej Ruskołęce, Andrzejewie i Ołdakach Polonii. Po części oficjalnej, przemówieniach oraz bogatej części artystycznej rozpoczęło się wręczanie nagród. W roku szkolnym 2022/2023 Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera nagrodziła czterech uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce. Byli to:

 • Kamila Świerżewska – uczennica Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce,
 • Rafał Kalinowski –uczeń Szkoły Podstawowej Ołdakach Polonii,
 • Aniela Sutkowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Andrzejewie,
 • Aleksander Sutkowski – uczeń Szkoły Podstawowej w Andrzejewie.
  Dyrektorzy Szkół Podstawowych dokonali wyróżnień m.in. za wysokie wyniki w nauce; 100% frekwencję; czytelnictwo; udział w konkursach wiedzy; najlepszy poziom gry w szachy, itp. Wręczane nagrody były w formie pisemnej – dyplomy oraz rzeczowej – książki oraz statuetka/puchar.
  Dyrektorzy podziękowali również rodzicom angażującym się w życie szkół.
  Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera życzyła zebranym, aby wakacyjny czas przysporzył im wiele radości oraz był wytchnieniem od codziennej pracy czy też trudu nauki.
  /Info UG Andrzjewo/
317 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najlepsi z najlepszych

Rok szkolny 2022/2023 jest już przeszłością. Choć z większością z Was spotkamy się 4 września podczas nowego roku szkolnego, 299...

Zamknij