ggg ggg ggg ggg

Zabrodzie z nagrodą za wieniec i odznaczeniem dla rolnika – Łukasza Paź

26 sierpnia br. tradycyjnie w powiecie wyszkowskim odbyły się dożynki powiatowo – gminne. Tradycyjnie również z pięknym i okazałym wieńcem przybyły do Popowa Kościelnego w gminie Somianka panie z Koła Gospodyń Wiejskich reprezentujące gminę Zabrodzie.

Święto plonów jest obchodzone dla uhonorowania pracy polskich rolników. Wieniec z gminy Zabrodzie w swojej symbolice nawiązywał do Roku Ducha Świętego i składał się z trzech części. Podstawa w kształcie koła z kłosów i pszenżyta dźwigała kielich wykonany z ziaren pigwy, grochu i zacierki. Nad nim umieszczono symbol Ducha Świętego w postaci gołębicy, a całość wieńczyła kopuła ze znakiem Krzyża – symbolem odkupienia i koroną. Zapraszamy do obejrzenia i podziwiania tego niezwykłego wieńca na zdjęciu obok.
Gratulacje należą się szczególnie panu Łukaszowi Paź, który z rąk starosty wyszkowskiego oraz gospodarza gminy, gdzie odbywały się dożynki wójta Andrzeja Żołyńskiego odebrał odznaczenie i dyplom starosty powiatu wyszkowskiego dla rolników, którzy zarówno wynikami produkcyjnymi osiąganymi w gospodarstwie, jak i postawą społeczną, a także swoją wiedzą i zaangażowaniem przyczynili się do podniesienia poziomu gospodarstw rolnych w powiecie wyszkowskim. Oczywiście podziękowania od starosty Bogdana Pągowskiego odebrali także wójtowie gmin powiatu oraz wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik.
/J.Cz./

2 136 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Delegacja z Pułtuska w Senicy

16 letnia współpraca międzynarodowa miast partnerskich Senicy i Pułtuska jest okazją do coraz częstszych, wzajemnych wizyt o charakterze turystycznym, kulturalnym...

Zamknij