ggg
ggg ggg

Zabrodzie świętuje

W miniony poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu doroczne spotkanie wigilijne.

W bieżącym roku na spotkanie wigilijne w Zabrodziu organizatorzy zaprosili mieszkańców słowami ks. Jana Twardowskiego:
„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdkę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.”
Organizatorami spotkania wigilijnego w dniu 17 grudnia 2018 r. i z tak pięknym przesłaniem byli: wójt Gminy Zabrodzie – Krzysztof Jezierski, Towarzystwo Teatralne „Kurtyna” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu.
Frekwencja dopisała, atmosfera była również prawdziwie świąteczna zarówno na zewnątrz Gminnego Ośrodka Kultury, jak i wewnątrz. Padło wiele ciepłych słów i podobnie, jak co roku zadbano o to, aby goście, mieszkańcy gminy, czuli się jak w rodzinie. Życzenia w imieniu gminy i pracowników samorządu skierował do zebranych wójt Krzysztof Jezierski. Pięknym upominkiem okazał się przygotowany z okazji zbliżających się świąt spektakl o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Aktorzy Towarzystwa Teatralnego „Kurtyna” zebrali całkowicie zasłużone oklaski. Dzielono się opłatkiem i składano sobie najlepsze, najszczersze życzenia. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały przepyszne potrawy wigilijne, którymi zajadali się wszyscy. Goście i uczestnicy zostali obdarowani prezentami. To był naprawdę świąteczny wieczór.

/KW/

2 409 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Słuchacze Łochowskiego Uniwersytetu nadal się nie nudzą

Jeszcze nie tak dawno, 17 listopada 2018 r. odbył się wyjazd Słuchaczy Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Warszawskiej Opery Kameralnej,...

Zamknij