ggg

Za nami XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Brańszczyku

Podczas tegorocznych obchodów Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku zorganizowała spotkania autorskie dla najmłodszej grupy czytelniczej.

Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy od spotkania autorskiego z Panią Ewą Chotomską, autorem książek dla dzieci, która odwiedziła Zespół Placówek Oświatowych w Brańszczyku. Dzieci poznały twórczość Pani Ewy Chotomskiej, która wprowadziła nas w świat bohaterów swoich książek i książek autorstwa jej mamy – Pani Wandy Chotomskiej.
Kolejnym gościem z cyklu spotkań autorskich był Jakub Skworz. Spotkanie z autorem odbyło się w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi i Porębie Średniej, i dotyczyło książki zatytułowanej „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia prawne, dowiedzieli się także na czym polega praca prawnika, jak i uświadomili sobie, że prawo towarzyszy nam każdego dnia.
W kolejnych dniach Tygodnia Bibliotek 12 i 13 maja w Sali OSP w Brańszczyku wystawiony został spektakl teatralny pod tytułem „Zaczarowany las Jasia i Małgosi” w reżyserii Pana Wojciecha Kobiałko. W rolę Małgosi wcieliła się Pani Monika Lecińska, zaś w rolę Jasia Pan Wojciech Kobiałko. Widownią byli uczniowie klas 0-III ze Szkół Podstawowych: Trzcianki, Turzyna, Nowych Bud i Knurowca. Spektakl miał charakter edukacyjny i w zabawny sposób przekazał zgromadzonej publiczności prawdę, że zawsze warto być dobrym człowiekiem. Po spektaklu dzieci udały się do Skansenu im. Marii Żywirskiej w Brańszczyku. Przewodnik Skansenu wprowadził wszystkich uczestników w dawny świat naszego regionu i opowiedział o codziennym życiu mieszkańców na początku XX wieku.

Ponadto dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Brańszczyk licznie gościły na lekcjach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku oraz w filiach. W ramach spotkań odbyły się również konkursy plastyczne, quizy oraz głośne czytania. Dodatkowo na FB Biblioteki każdego wieczoru prezentowaliśmy wiersze Marii Konopnickiej czytane przez mieszkańców gminy Brańszczyk.
W tym czasie prezentowana była również w Sali OSP w Brańszczyku wystawa pt.,,Ojcowie Niepodległości”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Adresatem wystawy byli mieszkańcy gminy Brańszczyk oraz młodzież szkolna.

Poniżej prezentujemy Państwu wyniki konkursu plastycznego, który został przeprowadzony w ramach tygodnia bibliotek.

Wyniki konkursu plastycznego:
Kategoria A – kl. 0-III
Nagroda publiczności Michalina Deluga ( Brańszczyk)
I m. Nikola Gaszczyńszka (Nowe Budy)
II m. Nikola Brejnak (Poręba Średnia)
III m. Fabian Kacpura (Białebłoto)

Kategoria B – kl. IV-VI
Nagroda publiczności – Roksana Karpińska (Knurowiec)
I m. Piotr Kozłowski (Nowe Budy)
II m. Juliusz Jarosz Lasota (Nowe Budy)
III m. Oleksandra Mojsenia (Nowe Budy)
Kategoria C kl. VII-VIII
Nagroda publiczności – Aleksandra Kurak (Knurowiec)
I m.- Paulina Chmiel (Brańszczyk)
II m.- Kacper Michał Dziubiel (Nowe Budy)
III m. – Alicja Anna Podleś (Nowe Budy)

Wyróżnieni
Anita Wiśniewska (Poręba)
Lena Soliwoda (Knurowiec)
Filip Brejnak (Nowa Wieś)
Nadia Przybylska (Trzcianka)
Maja Roguszewska (Knurowiec)

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy! Drodzy czytelnicy, dziękujemy że jesteście z nami!

/Info GCKSiT w Brańszczyku/

121 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsza Noc Muzeów w Muzeum Cypriana Norwida

14 maja Muzeum Cypriana Norwida po raz pierwszy przyłączyło się do organizowanej w Polsce od blisko dwudziestu lat akcji „Noc...

Zamknij